Nasze juniorki zwyciężczyniami wojewódzkiego Pucharu Polski!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobiet)

Juniorki GKS Górnika Łęczna z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkim! W finale rozgrywek podopieczne Patryka Błaziaka pokonały MOSiR Lubartów 7:2. Aż pięć bramek w tym spotkaniu zdobyła Martyna Duchnowska, która jednocześnie została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Nasze zawodniczki w środowe spotkanie weszły doskonale i już po 20 minutach prowadziły 2:0. Do końca pierwszej połowy udało im się zdobyć jeszcze dwie bramki, ale rywalki także włączyły wyższy bieg. Co za tym idzie do szatni zielono-czarne zeszły, wygrywając 4:2.

Druga część gry tylko potwierdziła dominację młodych Górniczek, które dzięki zdobyciu kolejnych trzech goli przypieczętowały swój triumf w wojewódzkim Pucharze Polski.

– Od pierwszej minuty dominowaliśmy i stwarzaliśmy sytuacje bramkowe, byliśmy drużyną bardziej dojrzałą, lepiej zorganizowaną. Możemy być zadowoleni z faktu, że w meczu z seniorkami potrafimy kontrolować spotkanie przez 90 minut. Uważam, że stać nas na dużo więcej i w kolejnych meczach będziemy starać się poprawić pewne elementy, przede wszystkim dokładność i finalizację akcji – powiedział po końcowym gwizdku szkoleniowiec naszych juniorek, Patryk Błaziak. – Gratuluje swoim zawodniczkom. Teraz chcemy mocno namieszać w pucharze ogólnopolskim. Marzy mi się, by do finału dotarły obie nasze drużyny – dodał z uśmiechem.

GKS Górnik Łęczna U-17 – MOSiR Lubartów 7:2 (4:2)

Bramki: Duchnowska (pięć), Czubat, Dębińska.

Skład GKS: Zielińska – Kiepura (46’ Omelianowicz), Sikora (46’ Warchałowska), Rostecka, Kazanowska, Kaczor, Osajkowska, Jezioro, Czubat (46’ Przekorzyńska), Dębińska (62’ Szczepanik), Duchnowska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*