TOP10 4. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

TOP10 4. tygodnia Energa Basket Ligi

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 4. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Krzysztof Szubarga MVP 4. tygodnia EBL

Krzysztof Szubarga z Asseco Arki Gdynia został wybrany najlepszym zawodnikiem 4. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Derby Trójmiasta jak zwykle przyniosły mnóstwo emocji! Walka trwała do samego końca, ale ostatecznie w tym prestiżowym spotkaniu to Asseco Arka Gdynia pokonała Trefla Sopot 78:73. Liderem zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza był ponownie Krzysztof Szubarga. Rozgrywający zdobył 22 punkty (3/6 za trzy), 5 asyst i 3 zbiórki, a to oznaczało eval na poziomie 18.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 4. tygodnia EBL

Krzysztof Szubarga, Chris Smith, Ivan Almeida, Michał Sokołowski i Malcolm Rhett – to najlepsza piątka 4. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Derby Trójmiasta jak zwykle przyniosły mnóstwo emocji – tym razem Asseco Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Trefl Sopot 78:73. Liderem zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza był Krzysztof Szubarga – rozgrywający zdobył 22 punkty, 5 asyst i 3 zbiórki, co oznaczało eval 18.

Arged BMSlam Stal wygrała bardzo trudne spotkanie z HydroTruckiem Radom 94:89 i potrzebowała do tego dogrywki! W ekipie z Ostrowa Wlkp. świetne spotkanie rozegrał jednak Chris Smith. Amerykanin zdobył 29 punktów, 9 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty, co dało eval 35.

Ivan Almeida wrócił do Energa Basket Ligi w wielkim stylu! Anwil Włocławek pokonał GTK Gliwice 98:82, a były MVP rozgrywek zdobył 25 punktów (10/12 z gry), 4 zbiórki i 2 asysty – to oznaczało eval 26.

Legia Warszawa radzi sobie w obecnym sezonie bardzo dobrze, a niedawno pokonała Enea Astorię Bydgoszcz 98:81. Duża w tym zasługa Michała Sokołowskiego, który tym razem zdobył 19 punktów (4/5 za trzy), 6 asyst, 3 zbiórki i przechwyt (eval 25).

Zespół z Gliwic ma za sobą dwa spotkania – najpierw musiał uznać wyższość Anwilu 82:98, ale później pokonał PGE Spójnię Stargard 84:78. Szczególnie za to drugie spotkanie trzeba pochwalić Malcolma Rhetta. Podkoszowy zdobył w nim 18 punktów (7/11 z gry), 11 zbiórek oraz 3 asysty, co przełożyło się na eval 26.

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*