Armia Poznań wygrywa turniej w Poznaniu

Informacja prasowa Armia Poznań tekst Karolina Tchórzewska , zdjęcia Elżbieta Skowron

27 września, na Stadionie Futbolowo – Żużlowym Golęcin, odbył się turniej futbolu amerykańskiego w ramach rozgrywek sezonu zasadniczego Ligi Futbolu Amerykańskiego. Podczas niedzielnego wydarzenia zostały rozegrane trzy mecze. Armia Poznań odniosła wielki sukces zwyciężając oba spotkania: 28-0 z Watahą Zielona Góra oraz 33-7 z Miners Wałbrzych.

Podczas całego turnieju zarówno formacja ofensywna jak i defensywna pokazała się z najlepszej strony. Poznańska drużyna dominowała w każdym meczu zdobywając punkty już w pierwszych minutach gry. Wyróżniającymi się zawodnikami ataku byli w szczególności bracia Tomek i Witek Gajewscy, Iwo Jakubowski, Marcin Hermais oraz Ryszard Romański. W obronie wyróżniali się Krzysztof Spychała, Szymon Barczak, Przemek Szukała i Damian Banaszak.

Kibice również pokazali swoje wielkie serca i pomimo okropnej pogody cały obiekt był rozgrzany do czerwoności. Głośny doping, dźwięki bębnów, trąbek i kijów kibicowskich tworzyły rewelacyjną, sportową atmosferę na Stadionie.

W tym sezonie poznaniacy odnieśli tylko jedną porażkę. Po bardzo wyrównanym meczu z Armadą Szczecin ulegli gospodarzom poprzedniego turnieju 22-14. Pomimo przegranej, zmotywowani zawodnicy w kolejnym meczu pewnie zwyciężyli z Barbarians Koszalin kończąc spotkanie 27-7. Aktualny bilans drużyny wynosi 3:1.

Kolejny turniej już 3 października przeciwko Towers Opole oraz Bielawa Owls na domowym boisku Sów „Bielawianka Bielawa”. To będą decydujące starcia o awans do fazy play-off i walkę o ćwierćfinały.

Poza ogromną siłą na boisku, Armia Poznań posiada mocne wsparcie, które zapewnia im grono Partnerów, zaangażowanych w rozwój poznańskiego futbolu amerykańskiego. Należą do nich Santander Bank Polska i Miasto Poznań- Partnerzy Strategiczni, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Ruchu i Tańca Kontrast.

Wataha Zielona Góra – MINERS Wałbrzych  24:12 

Armia Poznań – Wataha Zielona Góra 28:0 

Armia Poznań – MINERS Wałbrzych  33:7 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*