Oficjalny komunikat o stanie zdrowia Kiery Van Ryk

Biuro Prasowe KS Developres Rzeszów tekst Damian Wrona , zdjęcie /FNMG_VolleyWrocław

W 2. kolejce TAURONLIGI, Developres SKYRES Rzeszów rozegrał wyjazdowy mecz z Grotem Budowlani Łódź, wygrywając je 3:1. Niestety wygrana została przypłacona zdrowiem naszej atakującej. W ostatniej akcji tego spotkania Kiera Van Ryk próbując zablokować Veronic Jones-Perry, niefortunnie wylądowała na stopie swojej przeciwniczki co spowodowało stratę stabilności i w konsekwencji skręcenie lewej kostki.
„Skręcenie stawu sokowego to bardzo poważna kontuzja i częsta w tym sporcie. Uraz Kiery wydaje się na tyle poważny, że zawodniczka będzie wyłączona z gry przez 4 do 6 tygodni. Na szczęście zdjęcie RTG zrobione następnego dnia po meczu w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA, nie wykazało żadnych złamań. W przeszłości zawodniczka miała już podobną kontuzję, co powoduje dłuższe leczenie i rehabilitacje” – mówi Grzegorz Gomulec (Fizjoterapeuta KS Developres Rzeszów).

Widok skręconej kostki przeraził zarówno koleżanki z drużyny, jak i przeciwniczki. „Skacząc do bloku przy ostatniej piłce meczowej źle wylądowałam, poczułam straszny ból i już wiedziałam, że jest źle. W przeszłości miałam już kilkukrotnie skręconą tą kostkę, i wiem, jak wygląda proces powrotu do pełnej sprawności. Trzeba być cierpliwym i nie przyśpieszać procesu leczenia i regeneracji. Na ten moment czuję się dobrze, opuchlizna kostki schodzi stopniowo. Cieszę się z wygranego meczu i mam nadzieję, na jak najszybszy powróć do treningów, aby pomagać drużynie w kolejnych meczach!” – mówi Kiera Van Ryk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*