Nowe przypadki SARS-CoV-2 w SPR Wiśle Płock

Biuro Prasowe SPR Wisła Płock tekst , zdjęcie archiwalne

Sobotnie badania w klubie SPR Wisła Płock potwierdziły trzy kolejne przypadki zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym został objęty zespół rezerw wraz z juniorami. Aktualnie wszystko wskazuje na to, że drużyna ORLEN Wisły Płock w środę wznowi treningi.

Wśród łącznie czterech zarażonych osób w Klubie, dwóch graczy i jeden członek sztabu szkoleniowo-medycznego są członkami ORLEN Wisły Płock, natomiast jeden zawodnik stanowi skład drugiego zespołu. W związku z tym ostatnim, nadzorem epidemiologicznym objęci zostali gracze i sztaby ORLEN Wisły II Płock oraz zespół juniorów, a ich treningi zostały zawieszone. Sytuacja ta postawiła pod znakiem zapytania najbliższy mecz z ramach I ligi Grupy C. Klub pozostaje w stałym kontakcie z płockim Sanepidem, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz władzami PGNiG Superligi.

– Jeśli chodzi o ORLEN Wisłę Płock, to na tę chwilę sampoczucie zawodników i sztabu z negatywnym wynikiem testu jest dobre i nie budzi zastrzeżeń. Prawdopodobnie w środę wznowimy treningi. Jeśli Final Four PGNiG Pucharu Polski dojdzie do skutku, to wystąpimy w nim w takim składzie, jaki na dany moment będzie do dyspozycji trenerów. Póki co nie otrzymaliśmy żadnych informacji, że turniej miałby się nie odbyć – mówi prezes Robert Czwartek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*