TOP10 5. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia , film

TOP10 5. tygodnia Energa Basket Ligi

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 5. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Nickolas Neal MVP 5. tygodnia EBL

Nickolas Neal z HydroTrucka Radom został wybrany najlepszym zawodnikiem 5. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

HydroTruck rozegrał bardzo dobre spotkanie przeciwko ekipie z Torunia. Radomianie od początku narzucili swój styl gry, prezentowali się świetnie w ataku i pokonali Polski Cukier 99:80. Nie do zatrzymania był Nickolas Neal. Amerykanin zdobył 34 punkty (nowy strzelecki rekord sezonu!), 6 asyst i 4 zbiórki, a to oznaczało eval na poziomie 35.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 5. tygodnia EBL

Nickolas Neal, Garrett Nevels, Michał Sokołowski, Jakub Nizioł oraz Dominik Olejniczak – to najlepsza piątka 5. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

HydroTruck Radom pewnie pokonał Polski Cukier Toruń 99:80. Tak wysoka wygrana była możliwa dzięki świetnej postawie Nickolasa Neala. Amerykanin w tym spotkaniu zdobył aż 34 punkty (nowy rekord sezonu), 6 asyst i 4 zbiórki, co oznaczało eval na poziomie 35.

Spotkanie WKS Śląska z Asseco Arką, szczególnie w drugiej połowie, było tak wyrównane, że do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Dzięki niej wrocławianie zwyciężyli 85:74. Najlepszym graczem zespołu był Garrett Nevels, który zdobył 25 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst, co oznaczało eval 33.

W środę Legia Warszawa pokonała Polski Cukier Toruń 84:64, a ponownie wielką wszechstronność udowodnił Michał Sokołowski. Reprezentant Polski tym razem zdobył 18 punktów (7/10 z gry), 7 zbiórek, 7 asyst i przechwyt, co przełożyło się na eval 28.

Enea Astoria wygrała pierwszy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Bydgoszczanie odnieśli zwycięstwo nad MKS Dąbrowa Górnicza 90:78, a dobrą formę potwierdził Jakub Nizioł. Skrzydłowy zdobył tym razem 17 punktów (4/6 z gry), 11 zbiórek, asystę i przechwyt (eval 26).

Trefl Sopot z dużą pewnością pokonał Polpharmę Starogard Gdański 110:76, a pod koszami dominował Dominik Olejniczak. Środkowy zdobył 17 punktów (8/10 z gry), 7 zbiórek, 3 asysty, przechwyt i blok, a to oznaczało eval 23.

 

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*