Grał w La Liga, zagra w Miedzi! Dani Pinillos w Legnicy

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica S.A. tekst , zdjęcie B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

27-letni Hiszpan Daniel Pinillos González wzmacnia legnicką Miedź. To lewy obrońca z przeszłością w La Liga, który ostatnio występował w angielskiej Championship.

Znany z boiskowej zadziorności Dani Pinillos latem 2010 roku trafił z UD Logroñés do Racingu Santander. Po trzech latach przeniósł się do CD Ourense. Udanymi występami zapracował na transfer do występującego w Segunda División Córdoba CF, z którym już w pierwszym roku awansował do hiszpańskiej La Liga! Kolejne dwa sezony spędził w angielskim Nottingham Forest, by na rok powrócić do Córdoba CF. Przez ostatnie trzy lata ponownie występował na Wyspach Brytyjskich, reprezentując FC Barnsley. Na koncie ma w sumie ponad 80 meczów na Wyspach Brytyjskich (47 w Championship i 35 w League One). Z legnickim klubem hiszpański obrońca związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Zawodnik w Legnicy jest już od minionego piątku. Zanim jednak pojawi się w szatni Miedzi i rozpocznie treningi z zespołem, zgodnie z procedurą Komisji Medycznej PZPN musi przejść dwukrotnie badania wymazowe na koronawirusa, przedzielone okresem izolacji.

Dani witamy w Legnicy i życzymy powodzenia w barwach Miedzi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*