W derbach górą wojskowi!

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Elżbieta Skowron

WKS Grunwald Poznań – AZS AWF Poznań 3:1 (0:0, 1:0, 1:0, 1:1)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Mikołaj Gumny -1.

W sobotę (03.10.2020) w derbowym pojedynku hokeiści na trawie WKS Grunwaldu Poznań wygrali z AZS AWF Poznań. Mecz nie należał i nie będzie kandydował do kategorii pasjonujących, ale był widowiskiem typowo nastawionym na taktykę, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zabezpieczenie własnej bramki. W pierwszej połowie praktycznie nie było sytuacji do strzelenia goli, a bramka, którą zdobył Jacek Kurowski, padła na 7 sekund przed zakończenie II kwarty po wstrzeleniu piłki w pole bramkowe i trochę przypadkowym zmienieniu kierunku piłki. Wydawać się mogło, że nasi przeciwnicy patrzyli już na zegar czasowy i nie przyłożyli się do obrony ostatniej akcji. Druga połowa była już żywsza i zespoły miały sytuacje do strzelenia bramek, jednak to wojskowi wyszli na prowadzenie 3:0 i spokojnie kontrolowali sytuację na boisku. Bramka zdobyta przez akademików była tylko honorowym trafieniem. Nasza drużyna odniosła czwarte kolejne zwycięstwo i samodzielnie przewodzi w ligowej tabeli. Za tydzień zapraszamy na następny derbowy pojedynek z KS Warta Poznań w dn. 10.10.2020 o godz. 18.00 na boisku AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu.