PGE SKRA Z PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM U SIEBIE!

Biuro Prasowe PGE skra Bełchatów tekst , dźwięk , zdjęcie archiwalne

Siatkarze PGE Skry odnieśli pierwsze zwycięstwo we własnej hali w sezonie 2020/2021. Bez straty seta pokonali Stal Nysa i pokazali swoją wyższość!

Siatkarze PGE Skry do meczu przystępowali bardzo zmobilizowani, a przede wszystkim… cieszyli się, że mogą grać. Wiele drużyn PlusLigi jest na kwarantannie z powodu obecności koronawirusa w drużynie, a kolejne mecze są seryjnie odwoływane.

Początek pierwszego seta to gra punkt za punkt, ale z każdą kolejną akcją PGE Skra pokazywała dominację. Grzegorz Łomacz tradycyjnie często korzystał ze swoich środkowych, a zarówno Karol Kłos, jak i Mateusz Bieniek kończyli ataki. W dalszej części regularnie punktowali skrzydłowi, a PGE Skra pewnie zwyciężyła 25:22.

Drugi set od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. PGE Skra rozpoczęła od prowadzenia 3:0 (duża zasługa Milana Katicia), a potem świetnie broniła i pogłębiała przewagę. Żeby tego było mało, jeszcze lepiej prezentowała się w polu serwisowym i to w przekroju całej drużyny, bo punktowe zagrywki notowali Bartosz Filipiak, Milad Ebadipour i Kłos. To mogło się skończyć tylko wysokim zwycięstwem 25:15!

Trzeci set był wyrównany, ale… tylko do pewnego momentu. Świetnie grał Filipiak (skuteczne ataki i piękny, pojedynczy blok), a Katić posyłał kolejne punktowe zagrywki. Do tego doszła dobra gra Ebadipoura… Tak naprawdę cały zespół grał bardzo dobrze i zasłużenie zwyciężył 25:20, a w całym meczu 3:0!

Kolejny mecz PGE Skra zagra we własnej hali z Jastrzębskim Węglem (11 października, godz. 14.45). Bilety w sprzedaży na bilety.skra.pl.

PGE Skra Bełchatów – Stal Nysa 3:0
Sety: 25:22, 25:15, 25:20
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Filipiak, Katić, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Sawicki
Stal: Komenda, Łapszyński, Mbaye, Filip, Bartman, Lemański, Ruciak (libero), Dembiec (libero) oraz Szczurek, Bućko

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*