TOP10 6. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

TOP10 6. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 6. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Przemysław Żołnierewicz MVP 6. tygodnia EBL

Przemysław Żołnierewicz z Asseco Arki Gdynia został wybrany najlepszym zawodnikiem 6. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Asseco Arka Gdynia w minionym tygodniu rozegrała dwa spotkania i po obu mogła cieszyć się ze zwycięstwa! Najpierw pokonała GTK Gliwice 94:84. a kilka dni później King Szczecin 95:74 – najlepszym strzelcem w tych meczach był Przemysław Żołnierewicz. W pierwszym starciu obwodowy zdobył 24 punkty, 6 zbiórek, 4 asysty, przechwyt i blok (eval 28), natomiast w kolejnym 16 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty (eval 14).
Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 6. tygodnia EBL

Kamil Łączyński, Ivan Almeida, Przemysław Żołnierewicz, Aaron Cel i Geoffrey Groselle – to najlepsza piątka 6. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Pszczółka Start w minionym tygodniu rozegrała dwa spotkania i… oba wygrała! Jedną z kluczowych postaci był Kamil Łączyński. W starciu z HydroTruckiem Radom rzucił co prawda zaledwie 3 punkty, ale dodał do tego aż 11 asyst, 5 zbiórek i 4 przechwyty (eval 15). W meczu z Treflem rozgrywający zanotował 12 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty (eval 15).

Ivan Almeida wrócił i chce dominować w EBL! Anwil co prawda musiał uznać wyższość Kinga, ale obwodowy mimo tego zagrał bardzo dobrze – zdobył 23 punkty, 6 zbiórek, 4 asysty, 3 przechwyty i 2 bloki (eval 17). W kolejnym meczu włocławianie pokonali Legię, a Almeida zanotował 24 punkty, 15 zbiórek i 5 asyst (eval 31).

Gdynianie dwukrotnie cieszyli się ze zwycięstw w minionym tygodniu. Najlepszym strzelcem zespołu w obu starciach był Przemysław Żołnierewicz. W meczu z GTK zdobył 24 punkty, 6 zbiórek, 4 asysty, przechwyt i blok (eval 28), a w spotkaniu przeciwko Kingowi 16 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty (eval 14).

Pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach zanotował Polski Cukier. Torunianie pokonali w derbowym starciu Enea Astorię Bydgoszcz 112:102, a jednym z najważniejszych graczy był Aaron Cel. Skrzydłowy reprezentacji Polski zdobył 24 punkty, 6 zbiórek, 5 asyst i 2 przechwyty, co oznaczało eval 30.

Zastal Enea ciągle niepokonany w Energa Basket Lidze! Zielonogórzanie w minionym tygodniu wygrali z MKS Dąbrowa Górnicza 95:79, a nie do zatrzymania był Geoffrey Groselle. Środkowy zdobył aż 35 punktów (13/17 za dwa), 7 zbiórek i przechwyt (eval 31).

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*