Pierwszy mecz wygrany!

Informacja prasowa AZS Poznań tekst Ewa Mrozek , zdjęcia Elżbieta Skowron

Innline AZS Poznań rozpoczął rozgrywki I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet grupy A podejmując MTS Kwidzyn. Zwycięstwo zawodniczek AZS od pierwszych minut spotkania nie było zagrożone. Był to doskonały moment by po sparingowych starciach w końcu sprawdzić efekty pracy po okresie przygotowawczym do nowego sezonu.

Pierwszą bramkę spotkania zdobyła drużyna gości ale nie przesądziło to o dalszej grze. Następnie gospodynie zdobyły dziesięć bramek z rzędu i ze stanu 0-1 doprowadziły do 10-1. Następnie gra przebiegała podobnie Innline AZS z minuty na minutę odskakiwał wynikiem rywalkom. W końcówce pierwszej połowy Innline AZS podwyższył jeszcze swoją przewagę trafiając trzykrotnie, bez odpowiedzi przeciwniczek. Ta część gry zakończyła się rezultatem 23-10.

Po zmianie stron oba zespoły rozgrywały swoje akcje pewnie. MTS Kwidzyn sukcesywnie starała się zmniejszać różnicę na tablicy wyników. Z dobrej strony pokazała się m.in. Domka Laura zdobywając w drugiej połowie 6 bramek. W obu zespołach nie obyło się jednak bez błędów, widoczne były nerwowe fragmenty gry. Innline AZS znaczną część drugiej połowy grał w osłabieniu. Mimo wszystko konsekwentnie budował wynik. Mecz zakończył się zwycięstwem AZS-u 34-30.