Wygrana w Rybniku

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca) tekst i zdjęcie

Piąte zwycięstwo w sezonie, w tym trzecie na obcym stadionie zanotowały w 9. kolejce rozgrywek 2020/21 nasze piłkarki. Mistrzynie Polski pokonały w Rybniku miejscowy zespół TS ROW 5:1.

W pierwszej połowie padły cztery bramki, a  boiskowa rywalizacja była rozgrywana w szybkim tempie i mogła się podobać kibicom. Wynik, po strzale głową, otworzyła w 10. minucie Emilia Zdunek. Zielono-czarne nie cieszyły się jednak z prowadzenia zbyt długo, bowiem po 300 sekundach wyrównanie zapewniła gospodyniom Kasia Kubik. „Górniczki” odpowiedziały na gola rybniczanek jeszcze dwoma trafieniami zdobytymi przed przerwą. Na listę strzelczyń wpisały się Zdunek, a także Małgorzata Grec.

Po zmianie stron podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza dołożyły jeszcze do swojego dorobku strzeleckiego dwie bramki. Ich autorką była Ewelina Kamczyk. Tym samym trzy punkty pojechały z Górnego Śląska do Łęcznej.

TS ROW Rybnik – GKS Górnik Łęczna 1:5 (1:3)
Bramki: Kubik 15 – Zdunek 10, 23, Grec 44, Kamczyk 50, 70

GKS: Palińska – Dyguś (75 Głąb), Górnicka, Siwińska, Zając (60 Osińska), Grec (75 Kaczor), Ratajczyk (60 Rapacka), Kamczyk, Zdunek, Hmirova, Karczewska. Trener: Piotr Mazurkiewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*