TOP10 7. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

TOP10 7. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 7. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Damian Kulig MVP 7. tygodnia EBL

Damian Kulig z Polskiego Cukru Toruń został wybrany najlepszym zawodnikiem 7. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

To było świetne koszykarskie widowisko w Toruniu! Ostatecznie Polski Cukier, który na początku sezonu miał spore problemy, ostatecznie wygrał z dotychczas niepokonanym Zastalem Eneą BC Zielona Góra 94:88. Liderem zespołu trenera Jarosława Zawadki był Damian Kulig, który zdobył 23 punkty (7/11 z gry), 6 zbiórek, 2 bloki i asystę, co przełożyło się na eval na poziomie 27.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 7. tygodnia EBL

Łukasz Kolenda, Michał Chyliński, Jordon Varnado, Michael Fakuade i Damian Kulig – to najlepsza piątka 7. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Trefl Sopot całkowicie kontrolował wyjazdowe spotkanie z HydroTruckiem Radom i wygrał aż 80:60. Świetnie w tym spotkaniu radził sobie Łukasz Kolenda, który rzucił 18 punktów (4/4 z dystansu), 4 zbiórki i 3 asysty, co przełożyło się na eval na poziomie 22.

Zespół trenera Artura Gronka wygrał swój drugi mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Enea Astoria pokonała HydroTruck Radom 85:72, a momentami całkowicie dominowała. Swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie rozegrał Michał Chyliński, który zdobył 20 punktów, 5 asyst i 3 zbiórki (eval 18).

GTK nadal niepokonane we własnej hali! Gliwiczanie tym razem wygrali z wicemistrzami Energa Basket Ligi – Pszczółką Startem Lublin 85:80. Najlepszym graczem na parkiecie był Jordon Varnado. Amerykański skrzydłowy zdobył 22 punkty (3/4 za trzy), 2 zbiórki i 2 bloki – to oznaczało eval 20.

Michael Fakuade był nie do zatrzymania w meczu w Starogardzie Gdańskim. Jego King Szczecin pokonał Polpharmę 88:80, a podkoszowy zdobył 24 punkty (10/11 z gry), 3 zbiórki i 6 asyst, co dało eval 31.

Mecz w Toruniu był świetnym widowiskiem! Ostatecznie Polski Cukier wygrał z dotychczas niepokonanym Zastalem Eneą BC Zielona Góra 94:88. Liderem zespołu trenera Jarosława Zawadki był Damian Kulig, który zdobył 23 punkty, 6 zbiórek, 2 bloki i asystę – to przełożyło się na eval na poziomie 27.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*