Trefl Gdańsk poznał wyniki testów na SARS-CoV-2

Biuro Prasowe Trefl Gdańsk tekst , zdjęcie archiwalne

W związku z dodatnim wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2, który w minioną środę otrzymał trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski, z końcem tygodnia oraz w weekend badania przeprowadzane mieli pozostali członkowie sztabu i zawodnicy, którzy nie byli zakażeni w trakcie okresu przygotowawczego (łącznie pięć osób). Testy przeprowadzono także pięciu osobom z administracji klubu, które mają najbliższy kontakt z drużyną. Klub poznał już większość rezultatów tych badań. Niestety dwóch z trzech zawodników, a także jeszcze jeden członek sztabu otrzymali wyniki dodatnie. Zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono także u dwóch osób z administracji, dwie osoby pracujące w klubie otrzymały wyniki ujemne, a jeden rezultat nie jest jeszcze znany.

Zakażenie SARS-CoV-2 zostało stwierdzone u trenera Michała Winiarskiego w środę 7 października. Pierwsze objawy choroby wystąpiły u szkoleniowca w niedzielę 4 października po południu – początkowo były to bardzo silny, tępy ból głowy, dreszcze i mocne osłabienie, a następnie także utrata węchu i smaku. Trener od niedzieli był w samoizolacji, a po poznaniu wyniku jego testu badania zostały przeprowadzone także trzem zawodnikom i dwóm innym członkom sztabu, którzy nie przechodzili zakażenia SARS-CoV-2 w trakcie okresu przygotowawczego oraz pięciu osobom z administracji klubu, które mają bezpośredni kontakt z drużyną. Klub otrzymał już rezultaty większości tych badań. Niestety wśród zawodników zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono także u kapitana drużyny Mariusza Wlazłego i przyjmującego Moritza Reicherta. Jeden z siatkarzy otrzymał wynik ujemny. W sztabie szkoleniowym niestety jedna z dwóch badanych osób także otrzymała rezultat pozytywny, potwierdzający zakażenie. Dodatni wynik testu otrzymały również dwie osoby z administracji klubu. W przypadku dwóch osób z biur klubu testy dały rezultaty ujemne, a jeden wynik nie jest jeszcze znany.

Cztery z pięciu osób, które otrzymały dodatnie wyniki testów miały takie objawy zakażenia jak dreszcze, ból głowy, osłabienie, bóle mięśni i stawów. Jedna osoba przechodzi zakażenie bezobjawowo. Dolegliwości występowały głównie przez 2-3 dni, teraz wszystkie zakażone osoby czują się już dobrze i są w izolacji domowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli nie wystąpią już u nich żadne objawy zakażenia, izolacja zostanie zakończona po 10 dniach od otrzymania wyniku testu.

Mimo dodatnich wyników testów środowy mecz z PGE Skrą Bełchatów odbędzie się zgodnie z planem. Drużynę „gdańskich lwów” poprowadzi asystent  Michała Winiarskiego Roberto Rotari, a w składzie zabraknie dwóch graczy – Mariusza Wlazłego i Moritza Reicherta. 12 zawodników i trzech członków sztabu, którzy przeszli przez zakażenie w trakcie okresu przygotowawczego mogło bowiem normalnie trenować i spotykać się w hali, tylko każdy miał jeszcze uważniej obserwować swój stan zdrowia. U żadnej z osób nie pojawiły się żadne niepokojące objawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*