Konferencja prasowa Igi Świątek na Stadionie Legii

Biuro Prasowe Legia Warszawa tekst Izabela Kruk , zdjęcia Mateusz  Kostrzewa/Legia.com

Na stadionie Legii Warszawa odbyła się konferencja prasowa z udziałem zwyciężczyni Rolanda Garrosa – Igi Świątek. Było to pierwsze spotkanie tenisistki z przedstawicielami mediów w Polsce po odniesieniu historycznego sukcesu.

W konferencji udział wzięli także prezes Dariusz Mioduski, Renata Kaznowska, wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland, a także sztab szkoleniowy Igi Świątek. Prezes Mioduski zapowiedział utworzenie na kortach Legii sekcji funkcjonującej na międzynarodowym poziomie, na którym jedyna polska zwyciężczyni turnieju wielkoszlemowego będzie przygotowywać się do zawodów.

– Powoli to wszystko do mnie dociera. Potrzebuję jeszcze trochę czasu, by spojrzeć na ten sukces z odpowiedniej perspektywy. Jestem szczęśliwa i oszołomiona. Mam nadzieję, że po powrocie z wakacji dotrze do mnie, że wygrałam Wielkiego Szlema – rozpoczęła Iga Świątek.

Podczas konferencji prasowej Prezes Dariusz Mioduski mówił o rozwoju sekcji tenisa w Legii Warszawa.
– Cała legijna rodzina jest dumna z osiągnięcia Igi i wszystkich osób, które brały udział w tym sukcesie. Masz wokół siebie fantastyczne osoby, które są podstawą sukcesu. Muszę przyznać, że gdy oglądałem wraz z rodziną finał i widziałem łzy wzruszenia w oczach mojej żony i córki, pojawiły się u mnie dwie refleksje. Pierwsza – ten sukces to nie koniec, a dopiero początek. Czasem łatwiej jest osiągnąć sukces niż go później utrzymać. Z całym zespołem jesteście w stanie to osiągnąć – powiedział Prezes Dariusz Mioduski.

– Druga refleksja dotyczy wykorzystania tego, co się stało. W Polsce po Adamie Małyszu, po Robercie Lewandowski, po Agnieszce Radwańskiej mamy kolejną osobę, która może stać się inspiracją dla młodego pokolenia. Jako Legia przygotowaliśmy się do tego. W zeszłym roku podjęliśmy decyzję, by jako klub zaangażować się w tę dyscyplinę. Nie jako zewnętrzne osoby pod marką Legii, lecz jako cały klub. Powołaliśmy sekcję tenisa, która została już zarejestrowana. Na bazie kortów Legii przy Myśliwieckiej chcemy stworzyć ośrodek z prawdziwego zdarzenia, w którym znowu zacznie funkcjonować życie tenisowe na międzynarodowym poziomie. Rada Miasta zgodziła się, jesteśmy na ostatnim etapie formalności. Mam nadzieję, że niedługo stworzymy miejsce, które będzie nowym domem Igi, w którym będzie ona mogła przygotowywać się do kolejnych wyzwań. W tym miejscu będziemy mogli wychowywać też kolejne pokolenie tenisistów w Polsce. Takie jest moje marzenie i jako Legia chcemy w tym zakresie wspierać Igę i wszystkie osoby z otoczenia zawodniczki. Gratuluję wszystkim tego wielkiego sukcesu i życzę powodzenia na dalszym etapie kariery – zakończył prezes Dariusz Mioduski.

Konferencja jest dostępna na kanale YouTube Legii Warszawa: TUTAJ

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*