Michał Sokołowski zagra we Włoszech

Biuro Prasowe Legia Warszawa Sekcja Koszykówki tekst , zdjęcia Marcin Bodziachowski/legiakosz

28-letni reprezentant Polski oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski reprezentujący od początku sezonu barwy Legii Warszawa, rozpoczyna nowy etap swojej kariery w którym zagra poza granicami naszego kraju.

Michał Sokołowski związał się z Legią Warszawa 24 sierpnia, na kilka dni przed startem nowego sezonu Energa Basket Ligi. Zawodnik, który jest filarem kadry narodowej oraz w swojej karierze zdobywał medale mistrzostw Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski oraz szereg wyróżnień indywidualnych, wzmocnił szeregi drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Kamińskiego i pomógł jej w zanotowaniu bardzo dobrego początku rozgrywek Ekstraklasy. Skrzydłowy rozegrał dotąd osiem spotkań w barwach Legii Warszawa, spędzał na parkiecie średnio niemal 30 minut gry podczas których zapisywał na swoim koncie zazwyczaj 13.4 punktów, 6.4 zbiórek oraz 4.8 asyst.  Świetna forma legionisty zaowocowała wyróżnieniem w postaci nagrody dla najlepszego zawodnika pierwszego miesiąca zmagań w Energa Basket Lidze.

Michał Sokołowski od kilku miesięcy nosił się z zamiarem kontynuowania swojej kariery poza granicami naszego kraju. Pokazanie swoich umiejętności w silnej, zachodniej lidze wciąż jest dla utytułowanego zawodnika priorytetem. Umowa jaką skrzydłowy związał się z Legią pozwalała mu na zmianę barw klubowych w przypadku otrzymania satysfakcjonującej go oferty. Przez blisko dwa miesiące Michał Sokołowski ciężko pracował nad swoją formą, był wyróżniającym się zawodnikiem Legii Warszawa, która także dzięki jego bardzo dobrej postawie zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Jego dobra dyspozycja została zauważona przez kluby z zachodniej Europy, zawodnik zdecydował się podpisać kontrakt z jednym z nich.

Mecz 9. kolejki Energa Basket Ligi zaplanowany na piątek, 16 października w którym stołeczna drużyna zmierzy się na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański, będzie ostatnim spotkaniem w którym Michał Sokołowski znajdzie się w składzie drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Kamińskiego. W najbliższych dniach zawodnik dołączy do swojego nowego klubu.

Michałowi Sokołowskiemu życzymy powodzenia na nowym etapie jego kariery. Dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie z jakim podchodził do powierzonych mu obowiązków. Wierzymy, że „Sokół” z powodzeniem rywalizować będzie na parkietach włoskiej Serie A. Do zobaczenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*