Poznamy rywala w kwalifikacjach do UEFA Women’s Champions League

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobiet)

Chorwacki ZNK Split lub Swansea City Ladies z Walii mogą być naszymi rywalami w pierwszej rundzie kwalifikacji do UEFA Women’s Champions League.

Losowanie par pierwszej rundy kwalifikacji odbędzie się już w czwartek, 22 października, o godz. 12. Będzie je można śledzić na oficjalnej stronie Ligi Mistrzyń. Przed losowaniem nasz zespół trafił do grupy piątej, w której drugą, obok nas, rozstawioną drużyną jest cypryjski Apollon LFC. Oznacza to, że wśród naszych potencjalnych rywali w walce o awans do kolejnej fazy europejskich rozgrywek są ZNK Split i Swansea City Ladies, czyli ekipy nierozstawione, które także znalazły się w grupie nr 5.

– Zarówno Split, jak i Swansea na papierze są od nas słabsze. Papier jednak przyjmuje wszystko. My natomiast musimy udowodnić, że reprezentujemy 40-milionowy kraj. Mocno wierzę, że tym razem nam się uda i niecierpliwie czekam na losowanie – przyznaje nasza kapitan, Natasza Górnicka.

Jak natomiast zaznacza dyrektor naszego klubu, Piotr Łapa, zespół niecierpliwie czeka także na informację o tym, gdzie rozegra starcie z ZNK Split lub Swansea. Według zasad losowania gospodarzem meczu będzie pierwsza wylosowana drużyna.

– Najgorsza w sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się z powodu pandemii koronawirusa, jest niepewność, czy mecz będziemy grać u siebie, czy na wyjeździe. Czekamy więc na wynik tego losowania, bo dopiero jego znajomość pozwoli nam rozpocząć całą procedurę organizacyjną. Ważne dla nas jest jednak to, że grupy były skonstruowane tak, by zminimalizować ryzyko wszelkich krajowych obostrzeń, które mogą dotyczyć drużyn przyjezdnych. Są nawet specjalne procedury, które mówią, że w przypadku wystąpienia takich obostrzeń może dojść do zmiany gospodarza meczu lub nawet do konieczności rozegrania spotkania w innym kraju, gdzie obostrzenia nie obejmą ani jednej, ani drugiej drużyny – precyzuje Piotr Łapa.

Mecze pierwszej fazy kwalifikacji do UEFA Women’s Champions League zaplanowano na 3/4 listopada 2020 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*