TOP10 8. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst i zdjęcia

TOP10 8. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 8. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Aaron Cel MVP 8. tygodnia EBL

Aaron Cel z Polskiego Cukru Toruń został wybrany najlepszym zawodnikiem 8. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Ekipa Polskiego Cukru Toruń jako jedyna w poprzednim tygodniu rozegrała dwa spotkania – najpierw pokonała Asseco Arkę Gdynia 94:79, a następnie w derbach województwa kujawsko-pomorskiego okazała się lepsza od Anwilu Włocławek 94:85. Za te mecze należy wyróżnić wszechstronność i rewelacyjną skuteczność Aarona Cela! Reprezentant Polski najpierw zdobył 17 punktów (7/7 z gry), 9 zbiórek i 4 asysty (eval 31), a następnie 14 punktów (4/4 za dwa), 5 zbiórek i 6 asyst (eval 23).

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 8. tygodnia EBL

Justin Bibbins, Jakub Garbacz, Michał Kolenda, Aaron Cel i Joshua Sharma – to najlepsza piątka 8. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Justin Bibbins ponownie zagrał w Starogardzie Gdańskim – tym razem jako zawodnik ekipy z Warszawy – i był to występ bardzo udany! Jego Legia wygrała z Polpharmą 97:90, a rozgrywający zdobył 19 punktów, 8 asyst i 3 zbiórek, co oznaczało eval 21.

Arged BMSlam Stal wróciła po przerwie i pewnie pokonała u siebie GTK Gliwice 83:61. Świetną formę w ostrowskim zespole utrzymuje Jakub Garbacz. Rzucający tym razem zdobył 21 punktów, 6 zbiórek i asystę (eval 20).

Trefl musiał gonić wynik w Bydgoszczy, ale ostatecznie pokonał Enea Astorię 82:77. Sopocianie odrabiali straty dzięki m.in. trójkom Michała Kolendy, który zakończył mecz z 19 punktami (4/4 za trzy), 3 zbiórkami i przechwytem, co dało eval 22.

Torunianie jako jedyni w poprzednim tygodniu rozegrali dwa spotkania – najpierw pokonali Asseco Arkę 94:79, a następnie Anwil 94:85. Za te mecze trzeba wyróżnić wszechstronność Aarona Cela – najpierw zdobył 17 punktów (7/7 z gry), 9 zbiórek i 4 asysty (eval 31), a następnie 14 punktów (4/4 za dwa), 5 zbiórek i 6 asyst (eval 23).

Zespół trenera Davida Dedka na początku spotkania miał problemy z Kingiem Szczecin, ale później zaczął kontrolować sytuację i wygrał ostatecznie 85:75. Świetnie zaprezentował się Josh Sharma – zdobył 18 punktów (5/6 za dwa), 6 zbiórek, 2 bloki i przechwyt (eval 22).

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*