W pucharze gramy dalej

Biuro Prasowe Wisła Puławy tekst i zdjęcia Michał Świderski

W ćwierćfinale Pucharu Polski w okręgu lubelskim wiślacy pokonali Lewart Lubartów 3:1 i awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

We wtorkowe późne popołudnie trenerzy posłali w bój nieco przemeblowane w porównaniu do rozgrywek ligowych, ale wciąż dość mocne składy. W pierwszej połowie optyczna przewaga należała do Wisły, ale gola zdobyli przyjezdni. W 31. minucie z prawej strony dobrze pokazał się Michałów i uderzył w kierunku bramki puławian, a piłka po rykoszecie od Marcina Pigla ugrzęzła w siatce obok bezradnego Pawła Sochy. W drugiej połowie wiślacy rzucili się do odrabiania strat i udało im się to w 59. minucie, kiedy najprzytomniej w polu karnym zachował się Rafał Kiczuk trafiając z kilku metrów. W 75. minucie było 2:1. Z prawej strony w pole karne dograł Lukas Kuban, a gola zdobył Adrian Paluchowski. Wynik został ustalony w 83. minucie. Lewą stroną urwał się Tomasz Zając i podał w pole karne, a tam niefortunnie lot piłki przeciął Michał Budzyński.

Wiślacy tym samym zameldowali się w półfinale Pucharu Polski w okręgu lubelskim.

WISŁA PUŁAWY 3:1 (0:1) LEWART LUBARTÓW

Bramki: Kiczuk 59, Paluchowski 75, Budzyński 83 (samobójcza) – Michałów 31

Wisła: Socha – Cheba (46 Kuban), Pielach, Cyfert, Pigiel, Piotrowski (46 Skałecki), Kiczuk, Zając (90 Ruciński), Brągiel (46 Bartosiak), Drozdowicz (86 Kąkol), Rutkiewicz (46 Paluchowski)