W 1. rundzie kwalifikacji UWCL zagramy z ZNK Split

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobiet)

Chorwacki ZNK Split będzie naszym rywalem w pierwszej rundzie kwalifikacji do UEFA Women’s Champions League. Z tym rywalem zmierzymy się 3 lub 4 listopada w Łęcznej. 

Losowanie par tej rundy kwalifikacji odbyło się w czwartek. Już przed nim wiadomo było, że naszym rywalem będzie albo chorwacki ZNK Split albo Swansea City Ladies z Walii.

Ostatecznie trafiło na zespół z Chorwacji, z którym rywalizować będziemy 3 lub 4 listopada na własnym boisku.

– Niezależnie, z kim gramy i tak nie wyobrażam sobie, byśmy mogły ten mecz przegrać. Mamy jeszcze trochę czasu do tego spotkania, więc musimy zrobić wszystko, by jak najlepiej się przygotować – mówi krótko nasza kapitan Natasza Górnicka. – Dobre jest to, że zagramy u siebie, bo akurat w listopadzie mamy natłok spotkań, więc fakt, iż nie będziemy musiały podróżować, z pewnością pomoże nam w szybkiej regeneracji – dodaje.

ZNK Split to bardzo młody klub. Powstał bowiem w 2009 roku, czyli ledwie 11 lat temu. W tym czasie zdołał jednak dwukrotnie, w roku 2019 i 2020, zdobyć mistrzostwo Chorwacji. Split już przed rokiem próbował swoich sił w kwalifikacjach do UEFA Women’s Champions League, ale wygrał zaledwie jedno spotkanie grupowe, pokonując 7:2 Bettembourg, czyli zespół z Luksemburga. W tym samym turnieju Split uległ 2:3 ukraińskiemu Zhytlobud-1 Kharkiv i 1:2 białoruskiemu FC Mińsk, a co za tym idzie, nie awansował do dalszej fazy zawodów. Aktualnie w tabeli ligi chorwackiej ZNK zajmuje drugą lokatę.

Finał rozgrywek UWCL w sezonie 2020/2021 odbędzie się 16 maja 2021 roku na stadionie Gamla Ullevi w Goteborgu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*