Zdunek i Siwińska z występem w reprezentacji Polski

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobiet) tekst , zdjęcie/ReprezentacjaPolski Kobiet w piłce nożnej  polskapiłkakobiet.pl

Reprezentantki Polski wygrały w piątek 3:0 z Azerbejdżanem w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2022 roku w Anglii. Pełny mecz rozegrały dwie nasze zawodniczki, Emilia Zdunek i Jolanta Siwińska.

Polki dominowały od początku spotkania, ale długo nie potrafiły zamienić sytuacji na gola. Udało się to dopiero w 41. minucie Małgorzacie Mesjasz, która wykorzystała dogranie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonała azerską bramkarkę. Ostatecznie więc pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Polek 1:0.

Drugą część gry podopieczne Miłosza Stępińskiego rozpoczęły fantastycznie. Już w 47. minucie na 2:0 strzeliła bowiem Weronika Zawistowska. Ta sama zawodniczka niespełna 20 minut później ponownie wpisała się na listę strzelczyń, podwyższając tym samym prowadzenie biało-czerwonych. Ostatecznie więcej bramek już nie padło, a co za tym idzie, mecz zakończył się trzybramkowym zwycięstwem naszej reprezentacji.

Co najważniejsze dla nas, zarówno Jolanta Siwińska, jak i Emilia Zdunek spędziły na murawie pełne 90 minut.

Polska – Azerbejdżan 3:0 (1:0)

Bramki: Mesjasz 41’, Zawistowska 47’, 65’

Skład Polek: Kiedrzynek – Dudek, Siwińska, Mesjasz, Rędzia (46 Wróblewska), Zdunek, Achcińska (72 Grzywińska), Zawistowska (72 Jędrzejewicz), Grabowska, Winczo (46 Kozak), Tarczyńska.