POKAZALI CHARAKTER

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Jerzy Raube , zdjęcie Grunwald

Czwarty mecz i trzecia wygrana w tym sezonie. To dobry start piłkarzy ręcznych WKS Grunwald w I lidze. Tym razem poznaniacy pokonali na wyjeździe UKS GOSiR Kąty Wrocławskie 20:19 (10:7).
Wynik wskazywałby na równą walkę, tymczasem przez 60 minut inicjatywa należała do mocno osłabionej kadrowo ekipy Grunwaldu. Ułożona gra w ataku, gdzie wyróżniali się skrzydłowi, przynosiła bramki. Zaczęło się od 4:2 w 10 minucie i tak też trwało do przerwy. Kontrola nad wynikiem i utrzymywaniem przewagi bo brakowało ataku z drugiej linii pod nieobecność Michała Nieradko.
Po przerwie, do 50 minuty goście przeważali korzystając z umiejętności rzutowych Damiana Bajki, Filipa Stachowiaka. W trudnych momentach włączał się doświadczony Michał Tórz. Jego rzut w 28 minucie na 20 do 17 miał decydujące znaczenie dla końcowego wyniku. Podobnie jak waleczność kołowych Patryka Piechowiaka i Piotra Nowickiego oraz doświadczonego bramkarza Filipa Tarko. Przy okazji pozdrawiamy kontuzjowanego drugiego bramkarza WKS Patryka Kulczyńskiego.
Ważne, że wojskowi pokazali charakter i na bardzo trudnym terenie w Kątach Wrocławskich, mimo kłopotów kadrowych, zdobyli trzy punkty! Dodajmy, że mecz rozgrywany był bez udziału publiczności.
UKS GOSiR Kąty Wrocławskie – WKS Grunwald Poznań 19:20 (7:10)

Bramki dla Wrocławia zdobyli; Wróblewski 5 , Kuźbiński 4 , Kołodziejczyk 2 , Platt 2 , Ryba 2 , Batura 1 , Krzywa 1 , Ostrówka 1 , Wysocki 1

Bramki dla Grunwaldu zdobyli ; Bajka 5 ,  Smoliński 4 , Płoski 2 , Pawłowski 1 , Piechowiak 1 , Stachowiak 1 , Tórz 6