Pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z zawodników

Biuro Prasowe Łomża Vive  Kielce tekst Magda Pluszewska  , zdjęcie Patryk Ptak

Podczas przeprowadzonych na początku tygodnia testów na obecność koronawirusa jeden zawodnik drużyny Łomża Vive Kielce otrzymał wynik pozytywny. Pozostali członkowie zespołu są zdrowi.

Ze względu na kontuzję stopy Michał Olejniczak od piątku, 16 października, nie miał kontaktu z nikim z zespołu. Tego dnia zawodnik przebywał na konsultacji lekarskiej i nie stawił się na treningu w Hali Legionów. W poniedziałek, 19 października, rozgrywający zgłosił złe samopoczucie, w związku z czym nie został dopuszczony do odbywania zajęć z drużyną i do momentu przeprowadzenia testu pozostawał w samoizolacji.

Cały zespół Łomża Vive Kielce przeszedł testy w poniedziałek, 26 października. Klub otrzymał wyniki we wtorek do południa. Wszyscy członkowie drużyny i sztabu szkoleniowego poza Michałem pozostają zdrowi. Ze względu na odpowiedzialne zachowanie zawodnika i natychmiastową reakcję klubu nie ma obaw co do ewentualnego zakażenia pozostałych.

Ekipa Mistrzów Polski weźmie udział w najbliższych meczach zgodnie z terminarzem. Dziś, po wieczornym treningu, kielczanie udadzą się do Warszawy, skąd jutro z samego rana wylecą do Porto. Michał Olejniczak czuje się dobrze i jest w stałym kontakcie z klubem. W najbliższym czasie pozostanie na kwarantannie, a następnie przejdzie kolejne testy na COVID-19.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*