TOP10 9. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

TOP10 9. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 9. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Jakub Karolak MVP 9. tygodnia EBL

Jakub Karolak z Legii Warszawa został wybrany najlepszym zawodnikiem 9. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Postawa Legii to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego sezonu Energa Basket Ligi. Zespół z Warszawy niedawno pewnie pokonał silny Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 89:73, a świetną formę pokazał Jakub Karolak, niedawno powołany do szerokiego składu reprezentacji Polski. Rzucający zdobył 27 punktów (6/8 za trzy) i dodał do tego 7 zbiórek oraz 3 przechwyty – to oznaczało eval na poziomie 31.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 9. tygodnia EBL

Jakub Karolak, Przemysław Żołnierewicz, Martins Laksa, Jordon Varnado i Łukasz Frąckiewicz – to najlepsza piątka 9. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Legia nadal zaskakuje w Energa Basket Lidze! Tym razem zespół z Warszawy pokonał Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 89:73, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jakub Karolak z 27 punktami, 7 zbiórkami i 3 przechwytami (eval 31).

Spotkanie Asseco Arki z Polpharmą Starogard Gdański było bardzo wyrównane, ale ostatecznie to zespół z Gdyni zwyciężył 92:90. Bardzo dobry mecz rozegrał Przemysław Żołnierewicz, który zdobył 24 punkty, 4 zbiórki, asystę i przechwyt (eval 17).

WKS Śląsk okazał się bardzo wymagającym rywalem dla Pszczółki Startu. Zespół z Lublina długo musiał gonić wynik, ale ostatecznie zwyciężył 79:76. Kluczowe akcje należały do Martinsa Laksy – Łotysz zdobył ostatecznie 20 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty, co oznaczało eval 23.

GTK rozegrało rewelacyjny mecz w Sopocie! Ekipa z Gliwic pokonała Trefla aż 110:80, a nie do zatrzymania był Jordon Varnado. Amerykanin zdobył 33 punkty, 6 zbiórek, 2 asysty i 3 przechwyty – to przełożyło się na eval 32.

Łukasz Frąckiewicz może być zadowolony ze swojej formy w tym sezonie Energa Basket Ligi. Jego Enea Astoria Bydgoszcz wygrała z PGE Spójnią Stargard 95:86, a środkowy zdobył 15 punktów (6/8 z gry), 9 zbiórek, 3 bloki i asystę (eval 23).

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*