Wisła Kraków przegrała na swoim stadionie z Lechią Gdańsk

KRAKOW 28.10.2020 MECZ 6. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2020/21 POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN KRAKOW: WISLA KRAKOW - LECHIA GDANSK NZ YAW YEBOAH TOMASZ MAKOWSKI FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Biuro Prasowe Wisła Kraków tekst Karolina Biedrzycka , zdjęcia/Wisła Kraków

W zaległym meczu 6. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała na swoim stadionie z Lechią Gdańsk 1:3.

Bramki zdobyli ; Jean Carlos Silva , Michał Nalepa , samobójczy gol Macieja Sadloka , rzut karny Flavio Paixao

Wypowiedzi trenerów:
 
Piotr Stokowiec – Lechia Gdańsk
„Myślę, że byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska. Słabo weszliśmy w ten mecz. Nie mogliśmy się zaadoptować do gry i Wisła stworzyła swoje sytuacje. Uważam, że pojedynek był wyrównany, otwarty, a obie drużyny stwarzały sytuacje. Jestem zadowolony z tego, że potrafiliśmy zareagować. W pierwszej połowie mieliśmy taki okres, gdzie traciliśmy kontrolę nad spotkaniem, ale zdołaliśmy to odwrócić i powrócić do gry, a do tego grać z pasją, zaangażowaniem i pomysłem. Sądzę, że ta gra wyglądała podobnie już w poprzednich meczach, jednak tam brakowało nam punktów. Jestem ogromnie zadowolony, że zwyciężyliśmy i uważam, że mocno na to zwycięstwo zapracowaliśmy” – powiedział. „Na pewno zwracamy uwagę na ofensywę, na budowanie gry i na jej organizację. To jest ważne. Po ostatnich meczach z Pogonią i z Zagłębiem powiedziałem, że wyniki przyjdą, bo one przychodzą z dobrej gry. Graliśmy konsekwentnie i skutecznie, więc wynik był pochodną naszej postawy. Myślę, że ta cierpliwość została nagrodzona” – zakończył.

Artur Skowronek – Wisła Kraków

„Na pewno za nami mecz, z którego powinniśmy wycisnąć więcej. Oczywiście, popełniliśmy błędy w obronie, które taka jakość – jaka jest w Lechii Gdańsk – wykorzystuje. Szkoda, bo akurat przy tych sytuacjach mogliśmy się inaczej odnaleźć – i przy rzucie wolnym, i przy rzucie karnym oraz przy bramce samobójczej zawsze można lepiej zafunkcjonować. Najbardziej żałujemy tego, że nie otworzyliśmy lepiej meczu, drugiej połowy i że nie wykorzystaliśmy tych sytuacji, które stworzyliśmy. Pomimo że przegraliśmy wysoko, to uważam, że mecz mógł potoczyć się inaczej. Nie mamy wpływu na to, co się wydarzyło, ale na to, co przed nami” – rozpoczął Skowronek.

Link do konferencji WIDEO: https://youtu.be/PiHmMcezDUg
 
Rozmowa z Felicio Brown Forbsem:
 
„Mecz z Lechią nie był łatwy. Jako pierwsi zdobyliśmy bramkę i wyszliśmy na prowadzenie, jednak na nasze nieszczęście goście zdołali szybko doprowadzić do wyrównania, a następnie potrafili zanotować kolejne trafienia, które zapewniły jej zwycięstwo. Nam ta sztuka się niestety nie udała, ale taki jest futbol” – rozpoczął Forbes.
„Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przygotowania do spotkania z Lechią, a ponadto w naszej kadrze zabrakło kilku ważnych zawodników. Nie można się tym jednak usprawiedliwiać. Potrafiliśmy przeprowadzać składne akcje, walczyliśmy, ale w końcowym rozrachunku nie skończyło się to dla nas szczęśliwie i musieliśmy uznać wyższość przeciwnika” – dodał Wiślak.
„Na boisku czuje się coraz lepiej i krok po kroku wracam do swojej optymalnej dyspozycji. Bardzo się cieszę, że mogłem zagrać przez pełne 90 minut, co jest dla mnie naprawdę bardzo istotne. Chcę nadal pracować i pomagać drużynie” – stwierdził Forbes.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*