#ChceMisiePomagać – charytatywna akcja Górnika Łęczna

Biuro Prasowe Fortuna 1 Liga tekst , zdjęcie archiwalne

Dobrze się uczyć od najlepszych. Górnik Łęczna zainspirowany akcją niderlandzkiego sc Heerenveen otworzył stadion dla niedźwiedzi. Spokojnie, wszystkie są pluszowe! Po meczach beniaminka Fortuna 1 Ligi trafią do dzieci, w tym m.in. do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i pobliskich domów dziecka.

Kilka dni temu świat usłyszał o pluszowych kibicach sc Heerenveen. Nie ma co ukrywać. Ten piękny projekt posłużył za inspirację do akcji zielono-czarnych. Jednakże inicjatywa klubu z Lubelszczyzny z wielu przyczyn różni się od tej, która powstała we Fryzji.

Z sc Heerenveen Górnicy mają wiele wspólnego. Swego czasu w tym klubie grał Paweł Wojciechowski. Piłkarzy z Niderlandów i z Łęcznej ubiera ten sam partner technicznych – firma JAKO. A przede wszystkim Łączy ich Piłka i chęć pomagania.

#ChceMisieNaStadion, #MisieNaStadiony, #MisieChcePomagać – haseł jest wiele, ale idea Górniczej akcji jest prosta. Kupując miśka, kibice mogą wesprzeć klub – dokładnie złotówką, a następnie wybrać co się stanie z pluszakiem. Może on trafić do pacjentów Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz pobliskich domów dziecka, lub też sprawić radość bliski, chociażby jako prezent mikołajkowy czy świąteczny.

Nim misie trafią do swoich nowych domów, muszą się wyszaleć. Usiądą, więc na trybunach stadionu przy alei Jana Pawła II i będą wspierać Górników podczas każdego meczu domowego. Jeżeli żaden z pluszaków nie ma zakazu stadionowego, a gospodarze obiektu wyrażą zgodę, to miśki wyjadą z piłkarzami Kamila Kieresia na mecze wyjazdowe w ramach Totolotek Pucharu Polski oraz Fortuna 1 Ligi. To będzie gra o #MIŚtrzostwo ligi!

Żeby włączyć się do akcji wystarczy zrobić kilka prostych kroków:

  1. Wejdź na stronę bilety.gornik.leczna.pl/buy/Misiek
  2. Kup miśka, wybierając spośród dwóch pluszaków: mniejszego Wojciecha i większego Bogdana.
  3. Jeżeli chcesz sprawić radość bliskim – kliknij imię misia + wysyłka.
  4. Jeżeli chcesz wesprzeć akcję charytatywną – po prostu wybierz misia, a całą resztą zajmie się Górnik Łęczna 🙂

Koszt takiego pluszaka to 30 lub 50 zł w zależności od jego wielkości plus cena ewentualnej wysyłki. Parafrazując klasyka: radość drugiej osoby będzie bezcenna!

Łączy nas Piłka!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*