Młode Górniczki górą w meczu na szczycie CLJ!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobiet ) tekst i zdjęcie

W meczu na szczycie Centralnej Ligi Juniorek nasze zawodniczki pokonały 2:1 UKS SMS Łódź i awansowały na drugą lokatę w tabeli, mając w zanadrzu jedno zaległe spotkanie.

Do przerwy nie padła ani jedna bramka. Worek z golami otworzył się więc dopiero w drugiej połowie. W 62. minucie na 1:0 dla Górniczek trafiła Martyna Duchnowska. Nasze piłkarki z prowadzenia cieszyły się przez 11 minut, bowiem w 73. minucie łodzianki wyrównały. Wynik meczu ustaliła jednak równo 10 minut później Duchnowska, która tym samym skompletowała dublet.

– Dziękuję i gratuluję moim zawodniczkom, które, mimo iż w meczu nie mogły zagrać filary naszej drużyny, rozegrały kapitalne spotkanie. Drużyna UKS wyszła w swoim najsilniejszym zestawieniu, na czele z Nadią Krezyman, która regularnie gra w Ekstralidze. Od początku byliśmy dobrze zorganizowani w ofensywie, jak i defensywnie. Bardzo dobrze funkcjonowało otwarcie gry, wymienialiśmy mnóstwo podań i szybko przechodziliśmy przez fazy przejściowe. Bardzo dobrze reagowaliśmy także po stracie piłki, zamykaliśmy wolne przestrzenie. To był w naszym wykonaniu mecz kompletny, nie było słabych punktów i każda zawodniczka walczyła o każdy centymetr boiska. Jestem bardzo zadowolony z tych 90 minut, ale od poniedziałku wracamy do treningów i już myślimy o wtorkowej potyczce z liderem 1. ligi, UKS SMS II Łódź, w Pucharze Polski – podsumował trener naszego zespołu, Patryk Błaziak.
UKS SMS Łódź – GKS Górnik Łęczna 1:2 (0:0)
Bramki dla GKS: Duchnowska 62′, 83′.
Skład GKS: Zagozdon, Rostecka, Kiepura, Sikora, Klempka, Dul, Omelianowicz, Świderska, Jezioro, Dębińska, Duchnowska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*