Wygrana w meczu na szczycie

Biuro Prasowe Wisła Puławy tekst i zdjęcia Michał Świderski

Pewne trzy punkty w Stalowej Woli. Zespół Mariusza Pawlaka przekonująco pokonał jednego z kandydatów do awansu – zespół tamtejszej Stali 3:0.

Gospodarze byli bardzo zmotywowani i od pierwszej minuty ruszyli z atakami na bramkę strzeżoną przez Piotra Owczarzaka. W 3. minucie w polu karnym znalazł się Mroziński, ale jego strzał zablokował Błażej Cyfert. Chwilę później nasz bramkarz poradził sobie ze strzałem Chorolskiego. W 8. minucie ładna akcja wiślaków zakończyła się strzałem Rafała Kiczuka, a piłka odbiła się od nogi interweniującego Witasika i wpadła do siatki. Po kwadransie było 2:0. Z lewej strony dośrodkował Tomasz Zając, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Adrian Paluchowski pokonując Korziewicza. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale brakowało konkretów. Najlepszą okazję miał Michał Fidziukiewicz, który przegrał pojedynek z Owczarzakiem. Z kolei Bartłomiej Bartosiak uderzał groźnie z rzutu wolnego i pomylił się o centymetry.

W drugiej połowie wiślacy umiejętnie bronili groźnego wyniku, a sami groźnie kontrowali. W 62. minucie po kontrze w polu karnym gospodarzy znalazł się Mateusz Pielach, ale w doskonałej sytuacji strzelił w bramkarza. Chwilę później Tomasz Zając wymanewrował czterech rywali i oddał strzał na bramkę, jednak Korziewicz wybornie obronił. W 81. minucie wprowadzony na boisko Łukasz Kacprzycki wpadł w pole karne i oddał strzał. Futbolówka odbiła się najpierw od jednego słupka, potem od drugiego i wyszła w pole gry. Tam dopadł do niej Paluchowski i z bliska trafił do siatki. Stal próbowała uzyskać trafienie honorowe i była tego bliska w doliczonym czasie gry. Jeden z graczy miejscowych trafił w poprzeczkę i wynik nie uległ zmianie. Wiślacy umocnili się po tej wygranej na czele tabeli.

Za tydzień czeka nas przymusowa pauza. Następnie 11 listopada zagramy w Świdniku z tamtejszą Avią.

STAL STALOWA WOLA 0:3 (0:2) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Witasik 8 (samobójcza), Paluchowski 15, 81

Wisła: Owczarzak – Cheba, Cyfert, Pielach, Kuban, Piotrowski (90 Kąkol), Bartosiak (70 Kacprzycki), Zając (84 Brągiel), Drozdowicz, Kiczuk, Paluchowski