Legia idzie jak burza – warszawianie pokonali Trefl Sopot

Biuro Pasowe Legia Warszawa sekcja Koszykówki tekst Radosław Kaczmarski , zdjęcia Piotr Koperski/legiakosz.com

To było kolejne starcie legionistów z czołową drużyną Energa Basket Ligi. Na warszawskie Bemowo zawitał Trefl Sopot, zespół z ambicjami na grę w play-off, ale też z wahaniami formy, co było widoczne w minionych tygodniach.

Po wyrównanych pierwszych minutach spotkania Legia przejęła inicjatywę w połowie pierwszej kwarty. Po celnym rzucie za trzy punkty Grzegorza Kulki Legia prowadziła 10:7, a wkrótce powiększyła przewagę do siedmiu oczek i zwycięsko zakończyła pierwszą kwartę rezultatem 20:13. W drugiej kwarcie to Trefl grał lepiej, co w ciągu kilku minut przełożyło się na wynik na tablicy świetlnej. Z dystansu trafiał Łukasz Kolenda podczas gdy warszawianie stracili skuteczność. Tylko osiem zdobytych punktów pozwoliło jednak Zielonym Kanonierom utrzymać minimalne prowadzenie na półmetku starcia. Gospodarze prowadzili 28:26.

Po przerwie Trefl kontynuował dobrą grę, podopieczni trenera Marcina Stefańskiego mieli sporo otwartych pozycji strzeleckich, co skrzętnie wykorzystywali. Na boisku nie pojawił się Jakub Karolak, któremu doskwierał ból stopy, co stanowiło spore osłabienie stołecznej drużyny. Końcówka kwarty to już dominacja Legii, która dzięki udanym zagraniom Justina Bibbinsa, Przemysława Kuźkowa wygrali tę część meczu 23:22 i odzyskali swoje minimalne prowadzenie.

Mnóstwo walki zagościło na parkiecie podczas ostatniej części spotkania. Liderem drużyny Wojciecha Kamińskiego był Justin Bibbins ale pomagali mu Grzegorz Kulka i Earl Watson. Amerykański środkowy często wymuszał faule sopocian, ale tylko połowa rzutów wolnych w jego wykonaniu trafiała do celu.  Pięć punktów z rzędu zdobył Jamel Morris czym wyprowadził swój zespół na prowadzenie 65:57. Tej przewagi warszawianie już nie oddali. Trefl starał się gonić rywala, ale udane akcje Martynasa Paliukenasa i Karola Gruszeckiego nie pozwoliły na udany pościg za Legią, która zwyciężyła 78:72. Było to ósme zwycięstwo Zielonych Kanonierów na własnym parkiecie i dziesiąty triumf w sezonie Energa Basket Ligi dzięki czemu legioniści pozostają liderem rozgrywek.

Zapis audio pomeczowej konferencji prasowej (Marcin Stefański, Łukasz Kolenda, Wojciech Kamiński, Grzegorz Kulka):

Legia Warszawa – Trefl Sopot  78:72 (20:13, 8:13, 23:22, 27:24)

Legia: Justin Bibbins 22, Grzegorz Kulka 14, Earl Watson 11, Jamel Morris 11, Jakub Karolak 6, Grzegorz Kamiński 6, Przemysław Kuźkow 3, Dariusz Wyka 3, Mariusz Konopatzki 2, Adam Linowski 0, Jakub Sadowski -.

Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski

Trefl: Łukasz Kolenda 18, Martynas Paliukenas 14, Darious Moten 14, Karol Gruszecki 12, Paweł Leończyk 7, Dominik Olejniczak 7, Michał Kolenda 0, T.J. Haws 0, Patryk Pułkotycki -, Łukasz Klawa -, Sebastian Rompa -.

Trener: Marcin Stefański, as. Krzysztof Roszyk

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*