O awans do Ligi Mistrzyń powalczymy z Apollonem w Łęcznej!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca) tekst , zdjęcie archiwalne

Liga Mistrzyń ponownie zawita do Łęcznej! W meczu 2. rundy kwalifikacji zmierzymy się na własnym boisku z cypryjskim Apollon Ladies FC.

Losowanie odbyło się w piątkowe południe. Już przed nim wiedzieliśmy, że naszym rywalem w 2. rundzie kwalifikacji będzie albo litewska Gintra, albo cypryjski Apollon Ladies.

– Nie mam wymarzonych rywali. Każdy mecz na poziomie Ligi Mistrzyń to jest niecodziennie wydarzenie. My cieszymy się, że w ogóle możemy grać, bo sytuacja na świecie jest niepewna i nie wiadomo co przyniesie jutro – mówił po meczu 1. rundy kwalifikacji nasz szkoleniowiec, Piotr Mazurkiewicz.

Teraz jesteśmy już pewni, że o awansie do 1/16 UEFA Women’s Champions League przesądzi nasze starcie z Apollonem.

– Przypuszczam, że ten zespół nastawia się przede wszystkim na walkę w Lidze Mistrzyń, bo w swojej lidze nie ma zbyt silnych przeciwników, a co za tym idzie problemów z wygrywaniem. Na tym etapie rozgrywek nie ma już jednak drużyn słabych, czy średnich. Byliśmy stawiani w roli faworyta w meczu z ZNK Split, a pomimo wysokiej wygranej, wcale nie było to lekkie, łatwe i przyjemne, starcie – mówi nasz trener, Piotr Mazurkiewicz.

Apollon Ladies to zespół, który powstał w 2007 roku i który szybko zdominował rozgrywki ligi cypryjskiej. Przez dziewięć lat z rzędu, począwszy od sezonu 2008/2009 zawodniczki z Limassolu wygrywały nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale i pucharowych, zdobywając dublet. Najdalej w rozgrywkach Ligi Mistrzyń klub docierał do 1/16 finału. Szczególną sensacją było wyeliminowanie przez Apollon ówczesnego obrońcy tytułu Ligi Mistrzyń, Umea IK, w swoim drugim występie w tych rozgrywkach (sezon 2010/2011).

Do największych nazwisk, występujących w barwach drużyny z Cypru, należy aktualnie napastniczka Krystyna Freda, która jakiś czas temu była w orbicie zainteresowań naszego trenera. – To bardzo silna zawodniczka, na którą na pewno będziemy musieli uważać – przyznaje Mazurkiewicz. W składzie Apollonu jest także znana z Ekstraligi była bramkarka Medyka Konin, Aubrei Corder.

W pierwszej rundzie kwalifikacji do tegorocznej edycji UWCL Apollon pokonał 3:0 walijskie Swansea City.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*