Warta Poznań Lejdis wygrywa z liderem tabeli AZS UAM II Poznań

Źródło Warta Poznań Lejdis tekst , zdjęcie archiwalne

Wygrywamy z liderem rozgrywek 3-1 po wyrównanej pierwszej połowie i fenomenalnym finiszu, w którym strzelamy dwie bramki. 💚 👏
W sobotnie popołudnie mierzyliśmy się z bardzo mocnym zespołem UAM Poznań. Zawodniczki, które w ubiegłym sezonie walczyły w III lidze od początku spotkania postawiły bardzo wysoko poprzeczkę. Mocna pierwsza połowa, w której nie brakowało walki fizycznej przyniosła nam kilka sytuacji strzeleckich zarówno prawym jak i lewym skrzydłem. Świetne dośrodkowania Amelki i Magdy zatrzymywane były przez defensywę gości. Bliskie pokonania bramkarki były również Alicja i Oliwia lecz i tym razem górą były defensorki UAM. Mimo dobrych akcji pod bramką rywalek to zespół trenera Weissa wyszedł na prowadzenie jako pierwszy. Po odzyskaniu piłki w środkowym sektorze i dośrodkowaniu z prawej strony lepiej ustawiona w polu karnym okazała się napastniczka gości i tym samym po pierwszych 45 minutach przegrywaliśmy 0-1.
Druga połowa należała już tylko do naszych piłkarek, szybko strzelona bramka na 1-1 dodała nam skrzydeł. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Basi świetnie wykorzystała Ola Betka pokonując bramkarkę gości strzałem lewą nogą. Po strzeleniu bramki gra nieco bardziej się uspokoiła a my szukaliśmy dobrego momentu na kontratak. To co nie udawało się w pierwszej połowie udało się w drugiej. Niezwykle aktywna i szybka na lewym skrzydle Amelka dojrzała w polu karnym Jagodę Cyraniak, która wyprowadziła zespół na prowadzenie płaskim strzałem wewnętrzną częścią stopy. Dosłownie kilka minut później mogliśmy cieszyć się z kolejnego gola. Podanie prostopadłe do Matyldy spowodowało błąd w szeregach obronnych rywalek co pewnie wykorzystała Amelia Kadzińska ustalając wynik spotkania na 3-1.
Dziś wygrała DRUŻYNA, zawodniczki pokazały na boisku charakter i waleczność. Nawet gdy coś nie wychodziło to szybko poprawialiśmy swoje błędy. Konsekwentna gra od pierwszej do ostatniej minuty pozwoliła nam cieszyć się z 3 punktów. Oprócz punktów niezwykle cieszy postęp w umiejętnościach piłkarskich. Dziś mogliśmy zobaczyć dużo pozytywnych aspektów zarówno w ataku jak i w obronie. Świetny mecz zagrały wszystkie zawodniczki, którym serdecznie gratulujemy postawy w dzisiejszym spotkaniu 💚
Warta Poznań – AZS UAM II Poznań 3:1