Zadanie wykonane. Mamy awans do 1/16 finału Pucharu Polski

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca) tekst , zdjęcie archiwalne

W meczu 1/32 finału Pucharu Polski broniące tytułu zawodniczki naszej drużyny pokonały SWD Wodzisław Śląski 4:0 i zameldowały się w kolejnej fazie rozgrywek.

– Przede wszystkim chcemy zagrać dobre spotkanie przez pełne 90 minut, bo ostatnio było to naszym problemem. Jeśli nam się uda, jestem pewny, że będziemy cieszyć się ze zwycięstwa – mówił przed środowym starciem Piotr Mazurkiewicz.

Jedynym problemem dla naszego szkoleniowca przed tym meczem był fakt, iż na Śląsk pojechało tylko 13 naszych zawodniczek. Było to spowodowane dużym natężeniem spotkań i drobnymi urazami kilku piłkarek.

Mimo że nasz zespół przeważał od samego początku meczu, na otwarcie wyniku musieliśmy poczekać do 22. minuty, kiedy to po krótko rozegranym rzucie rożnym bramkarkę rywalek pokonała Patricia Hmirova. Słowaczka sprawiła tym samym, że worek z golami się rozwiązał, bo już cztery minuty później za sprawą Eweliny Kamczyk było 2:0.

Mimo kolejnych okazji, jakie przyniosła dalsza część pierwszej połowy, więcej goli już nie padło i do szatni nasze zawodniczki zeszły z dwubramkową zaliczką.

Drugą część gry nasze zawodniczki mogły otworzyć od mocnego uderzenia, ale Nikola Karczewska przeniosła piłkę nad poprzeczką. Napastniczka nie pomyliła się jednak w minucie 51., kiedy wykończyła zespołową akcję.

Na tym etapie mecz toczył się w dość spokojnym tempie. Nasze zawodniczki miały znaczną przewagę w posiadaniu piłki, co potwierdziły golem nr 4 w 82. minucie, którego autorką była Ewelina Kamczyk i która tym samym ustaliła wynik spotkania.

Co warte podkreślenia, w meczu w Wodzisławiu Śląskim debiut w zielono-czarnych barwach zanotowała Patrycja Rżany, która w 58. minucie zastąpiła na murawie Annę Zając.

W kolejnej fazie pucharowych rozgrywek rywalem naszego zespołu będzie Unia Opole.

SWD Wodzisław Śląski – GKS Górnik Łęczna 0:4 (0:2)

Bramki: Hmirova 22’, Kamczyk 26’, 82′, Karczewska 51’.

Skład Górnicka: Palińska – Zając (58 Rżany), Górnicka (80 Ratajczyk), Zawadzka, Niedbała, Siwińska, Guściora, Hmirova, Zdunek, Kamczyk, Karczewska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*