Hugo Díaz nowym piłkarzem Korony Kielce!

Biuro Prasowe Korona Kielce tekst , zdjęcia Daniel Mazur

Hugo Díaz Rodríguez podpisał umowę z Koroną. Hiszpański pomocnik związał się z kieleckim klubem kontraktem do 30 czerwca 2022 roku z możliwością przedłużenia na kolejny sezon.

23-latek piłkarską karierę rozpoczynał w Deportivo La Coruna, później trafił do klubu Silva SD. W lipcu 2017 roku został piłkarzem drugiej drużyny Leeds United, w której spędził dwa lata. W angielskiej drużynie dane mu było zadebiutować w pierwszym zespole na zapleczu Premier League. Hugo Díaz Rodríguez zagrał w ostatniej kolejce sezonu 2017/18 w meczu z Preston North End. Na boisku spędzając 33 minuty.
W minionych rozgrywkach reprezentował barwy drugiej drużyny hiszpańskiego Getafe, dla którego w 26 ligowych meczach zdobył dwa gole.

– Jestem podekscytowany, że trafiłem do Korony. Nie mogę już doczekać się pierwszego meczu w nowym zespole – mówi Hugo Díaz.

Wychowanek Deportivo to środkowy defensywny pomocnik. – Brakowało nam takiego silnego zawodnika w środkowej strefie boiska. Hugo to typowa ”szóstka”, bardzo dobry w odbiorze piłki, a przy tym znakomicie wyszkolony technicznie. Mam nadzieję, że da sporą jakość naszej drużynie – komplementuje Hiszpana trener Maciej Bartoszek.

Transfer Hugo Díaza nie byłby możliwy gdyby nie osobiste zaangażowanie Pana Piotra Dulnika, Prezesa Suzuki Motor Poland oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Korona S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*