9 MAJA CAŁY ŚWIAT ZNÓW POBIEGNIE DLA TYCH, KTÓRZY NIE MOGĄ! RUSZYŁY ZAPISY NA 8. EDYCJĘ WINGS FOR LIFE WORLD RUN.

Biuro Prasowe Wings for Life World Run tekst Maja Zielińska , zdjęcia organizator

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów biegania: 9 maja 2021 roku wystartuje 8. edycja Wings for Life World Run. Rejestracja możliwa jest na stronie www.wingsforlifeworldrun.com. Jak co roku, 100% opłat wpisowych wesprze badania nad metodami leczenia urazów rdzenia kręgowego. Nie zwlekajcie z zapisami – do pierwszych 10 000 uczestników rozesłane zostaną oficjalne biegowe t-shirty!

Na dzień dzisiejszy biegacze mają do wyboru dwie możliwości: indywidualny lub grupowy start z aplikacją mobilną Wings for Life World Run w dowolnej lokalizacji. Decyzja o organizacji Biegów Flagowych w 12 krajach, w tym Polsce, zostanie ogłoszona do końca lutego. Jeśli się one odbędą, uczestnicy będą mieli możliwość zmiany swojej rejestracji z App Runu na Bieg Flagowy po dopłaceniu różnicy w cenie pakietu.

Aplikacja mobilna to narzędzie, które rozwijaliśmy od 2015 roku. Nasz bieg wirtualny nie powstał w odpowiedzi na wprowadzone restrykcje dotyczące masowych imprez biegowych. Naszą misją na przestrzeni tych pięciu lat było dotarcie do uczestników z najodleglejszych zakątków świata, by każdy z nich mógł stać się częścią globalnego, charytatywnego ruchu. W tym trudnym czasie, aplikacja Wings for Life World Run okazała się być sposobem na zjednoczenie naszej społeczności. Wszyscy mamy do zrealizowania wspólny cel. – mówi Paweł Januszewski, dyrektor sportowy biegu.

Wings for Life Wolrd Run to wyjątkowy format. Startują wszyscy – młodsi, starsi, uczestnicy na wózkach czy w egzoszkieletach. W tym biegu nie ma przegranych. Nie ma także… oficjalnego finiszu! Po 30 minutach od startu w ślad za uczestnikami wyrusza Samochód Pościgowy, wyznaczający ruchomą linię mety. Każda minięta przez niego osoba z sukcesem kończy bieg. Formuła pozostaje niezmienna również w przypadku biegu z aplikacją mobilną. Rolę wirtualnego Samochodu Pościgowego pełnią komunikaty głosowe, które w przyszłym roku po raz pierwszy będą dostępne również w polskiej wersji językowej. Podczas tegorocznej edycji App Run w Polsce wystartowało ponad 7000 osób, wśród nich znaleźli się także ambasadorzy biegu, m.in.: Iga Świątek, Adam Małysz, Kuba Przygoński, Alan Andersz, Dominika Stelmach.

– To, co podoba mi się w Wings for Life World Run to niezmienna formuła. Mamy start o jednej godzinie na całym świecie. Chcesz bawić się wirtualnie? Startujesz o 13:00 i od razu masz porównanie jak wypadłeś na tle innych biegaczy. Dzięki temu zachowany zostaje ten element emocji, adrenaliny, związany z przygotowaniem na konkretną godzinę. Nie można powiedzieć: no nie, dzisiaj to ja jednak nie pobiegnę, wystartuję za 3 dni! Starasz się, najwyżej będzie gorzej. Na tym polega rywalizacja i cieszę się, że organizatorom udało się zachować ten kontekst sportowy. komentuje Dominika Stelmach, zwyciężczyni biegu na czterech kontynentach.

Charytatywna impreza odbywa się od 2014 roku, w pierwszą niedzielę maja. Uczestnicy z całego świata startują tego samego dnia, o tej samej godzinie, w jednym celu: by umożliwić
w przyszłości bieganie – tym, którzy obecnie biegać nie mogą. Opłata za bieg z Aplikacją wynosi 70 zł i w całości przeznaczana jest na badania nad rdzeniem kręgowym. Od początku powstania inicjatywy uczestniczyło w niej
700 000 uczestników, reprezentujących 195 narodowości. Wspólnie udało się im przebiec 7 milionów kilometrów oraz zebrać prawie 30 milionów euro. Zapisz się na www.wingsforlifeworldrun.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*