Z kim w 1/16 finału Ligi Mistrzyń? Wiemy coraz więcej

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna tekst , zdjęcie archiwalne

Znamy już podział na grupy przed losowaniem par 1/16 finału UEFA Women’s Champions League. Wśród potencjalnych rywali naszego zespołu są Brøndby IF, SK Slavia Praga, Paris Saint-Germain i Manchester City.

Zielono-czarne przed losowaniem trafiły do grupy 3. Oprócz wymienionych powyżej, rozstawionych, zespołów, znalazły się w niej także Göteborg FC, Vålerenga Fotball i ACD Fiorentina.

Żadna z tych drużyn nie będzie jednak naszym przeciwnikiem w 1/16 finału, bowiem podobnie, jak Górnik, jest nierozstawiona. Trafić możemy więc np. na ubiegłorocznego półfinalistę rozgrywek, w którym na co dzień występuje reprezentantka Polski, Paulina Dudek, czyli Paris-Saint Germain.

To zespół, który razem z Olympique Lyon stanowi o sile ligi francuskiej i z którym co roku walczy o mistrzostwo. Jak dotąd jeszcze się to nie udało, ale o mocy, jaką w tym sezonie mają Paryżanki, najlepiej świadczy fakt, że przed kilkoma dniami to właśnie PSG było górą w starciu obu zespołów. W swoim składzie francuska drużyna ma m.in. takie gwiazdy światowej piłki jak Ramona Bachmann, Marie-Antoinette Katoto, Formiga, czy Irene Paredes.

Drugą najmocniejszą drużyną, która może być naszym rywalem na tym etapie rozgrywek, jest Manchester City, czyli ekipa należąca do czołówki ligi angielskiej. Po mistrzostwo Women’s Super League piłkarki „Obywateli” jak dotąd sięgnęły tylko raz, w roku 2016. Od sezonu 2017/2018 aż do minionej kampanii zajmowały miejsce drugie. W tym roku City chce znów wejść na szczyt, a świadczą o tym transfery, jakich dokonano. Przed tym sezonem do drużyny dołączyły bowiem takie zawodniczki, jak jedna z najlepszych defensorek świata, Lucy Bronze, czy mistrzynie świata – Amerykanki – Rose Lavelle i Sam Mewis.

Po losowaniu możemy trafić także na czeską Slavię Praga, która w minionym sezonie Ligi Mistrzyń dotarła aż do 1/8 finału, gdzie została wyeliminowana przez Arsenal. W Czechach o trofea zawodniczki Slavii walczą głównie ze Spartą Praga. To właśnie piłkarki Slavii, jak i Sparty, stanowią o sile narodowej reprezentacji Czech, z którą mierzyły się ostatnio reprezentantki Polski.

Ostatnim zespołem, który może być naszym rywalem w 1/16 finału Ligi Mistrzyń jest duńskie Brøndby IF. Przed rokiem, drużyna ta, podobnie jak Slavia Praga, także grała w 1/8 finału europejskich rozgrywek, ale tam musiała uznać wyższość Glasgow City. Mistrzostwo Danii Brøndby zdobywało aż 12-krotnie. 11-krotnie triumfowało także w krajowym pucharze.

Losowanie odbędzie się we wtorek, 24 listopada, o godz. 12. Spotkania 1/16 finału Ligi Mistrzyń rozgrywane są w systemie mecz i rewanż. Pierwsze starcie na pewno odbędzie się w Łęcznej 9 lub 10 grudnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*