W 1/16 finału Ligi Mistrzyń z Paris Saint-Germain!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca)tekst , zdjęcie archiwalne

Paris Saint-Germain będzie naszym rywalem w 1/16 finału UEFA Women’s Champions League. Pierwszy mecz tej fazy rozgrywek już 9 lub 10 grudnia w Łęcznej.

Losowanie par odbyło się we wtorkowe południe. Już przed nim wiedzieliśmy, że naszym przeciwnikiem będzie jedna spośród tych czterech drużyn: Brøndby IF, SK Slavia Praga, Paris Saint-Germain, Manchester City.

Ostatecznie trafiło Paris-Saint Germain, czyli zespół, który razem z Olympique Lyon stanowi o sile ligi francuskiej i z którym co roku walczy o mistrzostwo. Jak dotąd jeszcze się to nie udało, ale o mocy, jaką w tym sezonie mają paryżanki, najlepiej świadczy fakt, że przed kilkoma dniami to właśnie PSG było górą w starciu obu zespołów. W swoim składzie francuska drużyna ma m.in. takie gwiazdy światowej piłki jak Ramona Bachmann, Marie-Antoinette Katoto, Formiga, czy Irene Paredes. Zawodniczką PSG jest także reprezentantka Polski, Paulina Dudek.

– Na tym etapie rozgrywek nie mogłyśmy spodziewać się łatwego przeciwnika. Trafiłyśmy na top topów. Martwi mnie tylko jedna rzecz, mianowicie fakt, że oglądając starcie PSG z Olympique Lyon widać było, że paryżanki są w fantastycznej formie. Na pewno jednak będziemy walczyć i nie poddamy się przed meczem. Dla nas to wyróżnienie i ogromna radość, że będziemy mogły zmierzyć się z tak renomowanym zespołem – komentuje losowanie nasza pomocniczka Emilia Zdunek.

Pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Mistrzyń rozegramy 9 lub 10 grudnia w Łęcznej. Rewanż odbędzie się natomiast 15 lub 16 grudnia w Paryżu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*