PGE SKRA BEZ PUNKTÓW W WARSZAWIE. ZDROWIA, KAPITANIE!

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , zdjęcie archiwalne

Nie udało się siatkarzom PGE Skry Bełchatów przywieźć punktów z Warszawy, gdzie ulegli VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa 1:3. Martwi również stan zdrowia Grzegorza Łomacza, który źle się poczuł i musiał opuścić boisko.

Mecz rozpoczął się od twardej gry po obu stronach siatki, ale minimalnie lepiej wydawali się prezentować goście. Najpierw Milad Ebadipour zablokował próbującego kiwnąć Trinidada (5:4), a po asie serwisowym Filipiaka było 10:8 dla PGE Skry. Choć gospodarze też zanotowali kilka spektakularnych akcji, to jednak brylowali w tym bełchatowianie (m.in. znakomity blok Karola Kłosa). Końcówka seta była wyrównana, ale świetnie w polu serwisowym zaprezentowali się Mateusz Bieniek (zagrywka punktowa) i Karol Kłos, który zakończył seta efektownym blokiem! (25:23)

Druga partia była zupełnie inna w wykonaniu PGE Skry. Brakowało wykończenia akcji, solidnego bloku, a tak naprawdę… wszystkiego. Wystarczy chyba tylko napisać, że VERVA zdeklasowała bełchatowian 25:11.

W kolejnym secie PGE Skra grała nieco lepiej, ale mimo to VERVA zbudowała czteropunktową przewagę (5:9). Na kłopoty przyszedł Bieniek, który w środę świetnie zagrywał, a do tego dwa punktowe bloki Filipiaka. Efekt? 15:14 dla PGE Skry, która wróciła do gry. W końcówce Łomacz często korzystał z Filipiaka, który był niezawodny. Ale niestety VERVA minimalnie zwyciężyła 29:27 i wyszła na prowadzenie 2:1.

PGE Skra próbowała odrobić straty w kolejnym secie i doprowadzić do tie-breaka. Niestety przy stanie 8:7 dla gospodarzy źle poczuł się Łomacz i musiał zejść z boiska, a zastąpił go Mihajlo Mitić. Niestety warszawianie znów poczuli krew i szli za ciosem (9:12). Mimo że bełchatowianie chcieli wygrać dla swojego kapitana, to tym razem VERVA okazała się lepsza. Wygrała 3:1 i zdobyła trzy punkty na własnym terenie.

PGE Skra kolejny mecz rozegra już w niedzielę, a jej rywalem będzie Aluron CMC Warta Zawiercie.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów 3:1
Sety: 23:25, 25:11, 29:27, 25:23
VERVA: Trinidad, Kwolek, Wrona, Superlak, Szalpuk, Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Kozłowski, Grobelny, Ziobrowski
PGE Skra: Łomacz, Katić, Kłos, Filipiak, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Sawicki, Petković

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*