TROCHĘ SMUTNE ZAKOŃCZENIE, ALE MECZ SUPER

Źródło Grunwald Poznań tekst Jerzy Raube , zdjęcia Elżbieta Skowron

Pisaliśmy przed sobotnim meczem: Siódemka Miedź Legnica jedzie do Poznania z postanowieniem poprawy nastrojów po ostatniej porażce ze Stalą Gorzów. Ale też z respektem do rywala…
I to wszystko potwierdziło się na parkiecie w hali przy ul. Newtona 2. Od początku meczu jeden z faworytów rozgrywek MSPR Siódemka starał się narzucić styl gry. Mocna obrona i szybkie akcje skrzydłami dawały efekty. Było 1:3, 2:5, 5:6 i po kwadransie 6:6. Dzięki ambitnemu pościgowi wojskowych. Kiedy minutę później po akcji Filipa Stachowiaka Grunwald wyszedł na pierwsze prowadzenie 7:6, wydawało się, że role się odwrócą. Nic z tego, po remisie 9:9 nastąpiła seria trzech trafień gości, którzy skorzystali z osłabienia rywala po wykluczeniu na 2 minuty Mikołaja Płoskiego. Na szczęście w samej końcówce I połowy wojskowi doprowadzili do wyniku 11:12.
Po przerwie z biegiem czasu nasilała się nawałnica z obu stron. Bardzo dobrze grali bramkarze obu zespołów. Dość powiedzieć, że w 50 minucie był remis 19:19 po karnym w wykonaniu Damiana Bajki. W końcówce przypomniał nam się mecz obu drużyn z 19 listopada 2019 r. w Legnicy. Tam też były takie emocje. W 57 minucie po rzutach Michała Nieradko (2) i Daniela Kelma było 22:20. W 59 min. goście doprowadzili do remisu 22:22. M. Nieradko podwyższył na 23:22, ale na 2 sekundy przed końcem po rzucie wolnym Paweł Paterek doprowadził do remisu 23:23.
Rzuty karne! Loteria dla gości 4:3. Wielka radość wśród gości, którzy zdobyli 2 punkty w zasadzie w sytuacji dla nich prawie beznadziejnej. 1 punkt dla gospodarzy, którzy zagrali dobre zawody, walczyli ambitnie, ale zabrakło w samej końcówce koncentracji.
Szczegóły w załączniku.

WKS Grunwald Poznań – MSPR Siódemka Miedź Legnica 23:23 (11:12) k. 3:4

Bramki dla Grunwaldu zdobyli ; Pawłowski Mateusz 2 , Nowicki Piotr 2 , Piechowiak Patryk 3 , Bajka Damian 2, Paw Bartosz 1 ,

Nieradko  Michał 8 , Płoski Mikołaj 1 , Klem Daniel 3 , Stachowiak Filip 1

Bramki dla Miedzi zdobyli ; Przybylak Michał 1 , Siwak Karol 1 , Nowosielski Dominik 1 , Skrabania Adam 3 , Bogudziński Kacper 2 ,