Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. triumfatorem Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

Biuro Prasowe Legia Warszawa sekcja Koszykówki tekst Radosław Kaczmarski zdjęcia Paweł Kolakowski/legiakoszcom ,MarcinBodziachowski/legiakoszcom

W finale Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy gospodarze wydarzenia, Legia Warszawa zmierzyła się z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski. Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego zwyciężyli 88:75

Ostrowianie zaliczyli mocny początek meczu, już po kilku minutach prowadzili 16:9, a przed końcem pierwszej kwarty zdążyli powiększyć swoje prowadzenie do dziewięciu „oczek”. Prym w szeregach Arged BMSlam Stali wiedli Szymon Ryżek i Jakub Garbacz – najlepsi strzelcy swojego zespołu. Stal dominowała w walce o zbiórki, dzięki czemu drużyna często zdobywała punkty drugiej szansy. Legioniści nie cieszyli się dobrą skutecznością zza łuku, tylko trzy rzuty za trzy punkty trafiły do kosza. Na półmetku spotkania finałowego ostrowianie prowadzili 48:36.

Po przerwie warszawianie zaczęli niwelować straty. Udanymi akcjami popisali się  Adam Linowski i Dariusz Wyka na co przerwą na żądanie zareagował trener Łukasz Majewski. Wskazówki szkoleniowca przyniosły efekt. Stal wróciła do swojej gry i odbudowała pierwotną przewagę prowadząc przed ostatnią kwartą 68:49. Obraz gry nie odmienił się w ostatniej odsłonie meczu. Arged BMSlam Stal pewnie pokonała warszawian grających tego dnia bez Jakuba Karolaka i Justina Bibbinsa, 88:75 i sięgnęła po trofeum Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

– Gratulacje dla ostrowian, zasłużenie zwyciężyli w turnieju, który dla wszystkich uczestników był doskonałą okazją, aby podtrzymać rytm meczowy podczas przerwy w rozgrywkach ligowych. Przed nami bardzo ważny mecz z Kingiem Szczecin, który rozegramy już za tydzień. Chcemy udanie zakończyć pierwszą rundę sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. Dwudniowe zmagania o Puchar Prezydenta m. st Warszawy to wartościowy sprawdzian przed tym starciem – powiedział po meczu Wojciech Kamiński, trener Legii Warszawa.

Finał Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy:

Legia Warszawa – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.  75:88 (20:29, 16:19,13:20, 26:20)

Legia:  Grzegorz Kamiński 24, Adam Linowski 15, Nick Neal 11, Grzegorz Kulka 9, Benjamin Didier-Urbaniak 6, Dariusz Wyka 5, Przemysław Kuźkow 3, Jakub Sadowski 2, Justin Bibbins -, Jakub Karolak -.

Trener: Wojciech Kamiński

Arged BMSlam:  Szymon Ryżek 14, Jakub Garbacz 13, Taurean Green 11, Chris Smith 11, Armani Moore 10, Marcin Dymała 10, Jarosław Mokros 9, Marcin Pławucki 7, Shawn King 3, Kamil Nawrot 0, Josip Sobin -.

Trener: Łukasz Majewski

Legia lepsza od Pardubic. Polski finał w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Miasta Stołecznego Warszawy

W drugim meczu pierwszego dnia Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy koszykarze Legii Warszawa pokonali czeski BK JIP Pardubice 92:85.

Od początku to Zieloni Kanonierzy nadawali ton rywalizacji – po kilku minutach prowadzili już 12:4, ale później goście z Pardubic zaczęli grać skuteczniej i zmniejszyli stratę do legionistów, lecz to warszawianie zwycięsko zakończyli pierwszą kwartę meczu. W szeregach gospodarzy więcej minut gry otrzymali zawodnicy, którzy w meczach Energa Basket Ligi takich szans zwykle nie dostają. Na półmetku starcia Przemysław Kuźkow miał na swoim koncie 5 punktów, a Jakub Sadowski o „oczko” mniej. Legia prowadziła wówczas 49:37. W czeskim zespole prym wiedli Prokop Slanina i Michal Svoboda, a trener Ken Scalabroni dał szansę pokazania swoich umiejętności dziewięciu zawodnikom swojego zespołu.

Po przerwie kolejne punkty do dorobku drużyny dostarczali Nick Neal, Grzegorz Kulka i Dariusz Wyka. Przewaga podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego urosła do 18 „oczek”. W samej końcówce tej części spotkania udane akcje zaliczyli Jakub Sadowski i Benjamin Didier-Urbaniak efektem czego było prowadzenie Legii 72:50. W ostatniej kwarcie BK JIP Pardubice zdołał zmniejszyć straty do jedenastu „oczek” – na lidera tego zespołu wyrastał Thomas Dunans, ale Czesi nie grali wystarczająco skutecznie w defensywie, co wykorzystywali warszawianie. Legia zwyciężyła ostatecznie 92:85, a jej najlepszymi strzelcami byli Nick Neal (23 punkty) i Grzegorz Kulka (17 punktów).

– To świetna okazja, by sprawdzić sobie wszystkie zagrywki i spróbować wprowadzić coś nowego. Dziś więcej minut na parkiecie spędzili nasi młodsi zawodnicy, to też bardzo cenne doświadczenie dla nich. Wiemy, że będziemy mogli na nich liczyć w dalszej fazie rozgrywek Energa Basket Ligi – powiedział po tym meczu Dariusz Wyka, środkowy Legii Warszawa.

W niedzielę, 29 listopada w meczu o III miejsce turnieju BK JIP Pardubice zmierzą się z NH Ostrava (godz. 14:35), a w finale Legia Warszawa podejmie Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. (godz. 17:35)

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

Legia Warszawa – BK JIP Pardubice  92:85 (23:17, 26:20, 23:13, 20:35)

Legia: Nick Neal 23, Grzegorz Kulka 17, Dariusz Wyka 15, Przemek Kuźkow 13, Jakub Sadowski 13, Grzegorz Kamiński 5, Adam Linowski 4, Benjamin Didier-Urbaniak 2, Justin Bibbins -, Jakub Karolak -.

BK JIP Pardubice: Thomas Dunans 32, Michal Svoboda 13, Tomas Tkadlec 13, Prokop Slanina 11, Petr Herman 8, Lukas Hrebik 2, Vojtech Kalny 2, Tomas Dvorak 2, Ondrej Vycha 2, Jakub Cejka 0, Jan Rolenc 0, Josef Potocek -.

Trener: Ken Scalabroni

Arged BM Slam Stal nie dała szans Czechom

W pierwszym meczu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski pokonał BK NH Ostrava 82:51.

Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego tylko w pierwszej kwarcie mieli jakiekolwiek problemy z zatrzymaniem rywali. W zespole bardzo dobrze funkcjonował nowy nabytek ostrowskiego klubu, Armani Moore, który w pierwszej połowie zdobył osiem punktów będąc tym samym najlepszym strzelcem swojej nowej ekipy. Tylko „oczko” mniej na swoim koncie zapisali Szymon Ryżek i Chris Smith. Po stronie Ostrawy wyróżniali się Zane Waterman – 11 punktów i Dominik Heinzl – osiem punktów. Na półmetku starcia Arged BMSlam Stal prowadziła 36:29.

W drugiej połowie polski zespół z minuty na minutę dominował coraz bardziej, co szybko przekładało się na rezultat spotkania. Do duetu Moore-Smith dołączył Jarosław Mokros, który trzykrotnie przymierzył zza łuku. Peter Balint, szkoleniowiec czeskiego zespołu nie mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych, którzy słabiej spisywali się pod bronioną tablicą i notowali tylko 30% skuteczności rzutów z gry. Ostatecznie Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wygrał z NH Ostrawą 82:51 i

– Chcieliśmy przetestować w tym meczu pewne elementy gry, skupić się na komunikacji w defensywie, bo z tym mieliśmy problemy. Dla Armaniego Moore’a ten turniej to też dobra okazja do wkomponowania się w zespół. Jestem zadowolony ze swojej drużyny, jutro walczymy o kolejne zwycięstwo – powiedział po meczu Łukasz Majewski, trener Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp.

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy:

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – BK NH Ostrava  82:51 (17:16, 19:13, 24:13, 22:9)

Arged BMSlam: Armani Moore 16, Chris Smith 14, Jarosław Mokros 12, Shawn King 11, Szymon Ryżek 7, Josip Sobin 6, Taurean Green 5, Jakub Garbacz 5, Marcin Pławucki 2, Marcin Dymała 2, Kamil Nawrot 0.

NH Ostrava: Zane Waterman 18, Justus Alleyn 12, Dominik Heinzl 9, Radek Pumprla 9, Filip Smid 3, Matej Snopek 0, Dominik Lukac 0, Kevin Tyml 0, Tomas Havlik 0, Stepan Svoboda 0, Adam Sitak -, Marek Volny -.

Trener: Peter Balint