Podtrzymać zwycięską passę

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcia Krystian Janisz

Udanie zakończył się zeszłotygodniowy minimaraton. W trzy dni #VolleyWrocław odniósł dwa zwycięstwa. Tym razem na wrocławianki czeka rywal z górnej części tabeli, czyli Grot Budowalni Łódź.

Na trzecim miejscu plasuje się najbliższy przeciwnik. Do tej pory łodzianki wygrały siedem spotkań, a trzy razy odniosły porażkę. To dało im dorobek 20 punktów. Grot prezentuje piękną serię zwycięstw. W 10. kolejce siatkarki pokonały we własnej hali 3:1 Grupę Azoty Chemik Police wygrywając siódmy mecz z rzędu! Początkowy set nie zapowiadał takiego wyniku. Pierwsze punkty w spotkaniu trafiły na konto policzanek 3:0. Gospodynie szybko doprowadziły do remisu, a po chwili prowadziły. Jednak w końcówce popełniły zbyt wiele błędów. W drugiej odsłonie Budowlane kontrolowały sytuację na pakiecie i zwyciężyły 25:21. W trzeciej partii łodzianki poszły za ciosem, a Chemik zdołał ugrać zaledwie trzynaście punktów. Ostatni set był najbardziej wyrównany, ale to łodzianki triumfowały.

Oba zespoły są na fali zwycięstw. #VolleyWrocław pokonał rywalki sąsiadujące obok w tabeli. W poniedziałek pokonał na wyjeździe 3:2 Joker Świecie, aby zaledwie dwa dni później zwyciężyć z Eneą PTPS Piłą 3:1. Po spotkaniach wrocławianki otrzymały dwa dni wolnego, aby w pełni zregenerować siły. Podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego od piątku powróciły do treningów i dogłębnie analizują grę Budowlanych Łódź. Teraz ich celem będzie przerwanie niesamowitej passy łodzianek, a zarazem podtrzymanie swojej. Ta sztuka nie będzie łatwa, ale w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. W ostatnich dwóch pojedynkach siatkarki #VolleyWrocław zaprezentowały dobry poziom, co dało wysokie miejsca w statystykach indywidualnych.

Faktycznie te dni były dla nas intensywne, jeśli chodzi o treningi i mecze, dlatego nagroda w postaci 2 wygranych spotkań cieszy ogromnie. Jutro gramy z Grotem Budowlani Łódź, nie będzie to łatwe spotkanie dobrze o tym wiemy, ale taka prawda, że nie ma łatwych meczów. Na pewno wyjdziemy na boisko zdeterminowane, nastawione na ciężka walkę i zwycięstwo.” – powiedziała przed meczem Anna Bączyńska, przyjmująca #VolleyWrocław

#VolleyWrocław będzie gospodarzem 11.kolejki TAURON Ligi. Mecz już w poniedziałek, 30 listopada o godzinie 17:30. Spotkanie odbędzie się w Hali Orbita. Ze względu na panujące obostrzenia kibice nie będą mogli pojawić się na trybunach. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*