Zawodniczki KU AZS UAM na Finale Mistrzostw Polski w futsalu!

Informacja prasowa Akademia Piłkarska KU AZS UAM tekst i zdjęcie Sylwia Orzeszyńska

Akademia Piłkarska KU AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Poznań rozpoczęła działalność w sierpniu tego roku, a już wkrótce jej zawodniczki pojadą na Finał Mistrzostw Polski U-18 w futsalu, który odbędzie się w dniach 4-6 grudnia w Jastrzębiu Zdroju. Ten sukces obrazuje zmianę, która miała miejsce w ostatnim roku. Ubiegłoroczny turniej, jeszcze jako akademia Lecha Poznań, dziewczyny zakończyły plasując się w dolnej części tabeli. Tegoroczny sukces to zasługa determinacji świetnych trenerek, które konsekwentnie wkładają ogrom pracy w proces szkolenia.

Dziewczyny z AZS UAM grupowe zmagania rozpoczną rywalizując z takimi zespołami jak Wanda Kraków, Pogoń Tczew oraz LUKS Astoria Junior Szczerców. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 to doskonała okazja do zaprezentowania się poziomie ogólnokrajowym oraz kolejna szansa zdobycia doświadczenia.

Trenerki oraz zawodniczki wywodzą się z Lecha Poznań – zdecydowały o uniezależnieniu się od klubu. Główną motywacją była chęć rozwoju piłki kobiecej i lepsze wykorzystanie potencjału zespołów.

W ramach Akademii funkcjonują drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych – seniorek, trampkarek, młodziczek oraz orliczek. Aktualnie w Akademii trenuje blisko 70 zawodniczek.

Sponsorem Akademii Piłkarskiej KU AZ UAM została druga, największa kancelaria w Wielkopolsce – FILIPIAK BABICZ LEGAL sp. k.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*