O STARCIE, KTÓRY ZMIENIŁ WSZYSTKO. BIEGOWA DROGA DOMINIKI STELMACH.

Informacja prasowa Wings for Life World Run Media Support tekst Maja Zielińska , zdjęcia /organizator

Zobacz premierowy klip o Dominice Stelmach i dowiedz się, skąd bierze się jej siła. Punktem zwrotnym w karierze polskiej biegaczki długodystansowej był triumf podczas
2. edycji Wings for Life World Run, w 2015 roku, w Poznaniu. Od tego czasu charytatywną ucieczkę przed Samochodem Pościgowym wygrała na czterech kontynentach, została rekordzistką Europy w biegu na 100 km i Polski w biegu 6-godzinnym na bieżni. Regularnie wygrywa zarówno biegi uliczne, jak i górskie na różnych dystansach – w kraju
i za granicą. Poznaj bliżej
ambasadorkę Wings for Life World Run.

Bieg, który „dodał skrzydeł” bohaterce klipu to unikalna formuła i szczytny cel. Wings for Life World Run nie ma oficjalnego końca. Po 30 minutach od startu, za uczestnikami wyrusza Samochód Pościgowy wyznaczający ruchomą linię mety. Wszyscy obecni na trasie dają z siebie wszystko, ponieważ biegną dla tych, którzy nie mogą. 100% opłat wpisowych przeznaczane jest na badania nad odnalezieniem metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

Ten bieg jest wyjątkowy. Po pierwsze, ze względu na cel, dla którego biegniemy, a po drugie dlatego, że każdy – niezależnie od poziomu zaawansowania, niezależnie od tego czy porusza się biegiem, marszem, czy na wózku – każdy zostanie przez metę złapany, czyli każdy ukończy ten bieg. ­– opisuje Dominika Stelmach.

Wsparcie ambasadorki dla inicjatywy Fundacji Wings for Life było szczególnie widoczne podczas tegorocznej edycji biegu. Po odwołaniu wszystkich wydarzeń we flagowych lokalizacjach, Stelmach zdecydowała się na start w Biegu z Aplikacją, w warszawskim Lesie Kabackim.
Ze względu na aktualną sytuację na świecie, otwarcie zachęca do skorzystania z takiego rozwiązania również podczas 8. edycji Wings for Life World Run, 9 maja 2021. Zapisy są już możliwe na
www.wingsforlifeworldrun.com.

Biegnę w Wings for Life World Run dla wszystkich tych, którzy dzisiaj biegać nie mogą. Biegnę ze wszystkimi tymi, którzy chcą pomagać, chcą biegać, chcą się wspaniale bawić, żebyśmy razem osiągnęli coś wyjątkowego, coś niemożliwego. – podkreśla biegaczka.

W ramach przygotowań do Biegu z Aplikacją wystartował również pierwszy na świecie, polski podcast Wings for Life World Run. Uczestnicy mogą trenować do 9 maja 2021, słuchając rozmów Łukasza Stasiaka z ambasadorami biegu. Pierwszym gościem formatu została Dominika Stelmach, a podczas całej serii do grona rozmówców dołączy m.in.: Adam Małysz, Kuba Przygoński i Alan Andersz.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o biegowej historii bohaterki filmu, posłuchajcie pierwszego odcinka Wings for Life World Run Podcast, który jest już dostępny na platformach Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*