Wypowiedzi po meczu SL Benfica – Lech

Biuro Prasowe  KKS Lech Poznań tekst , zdjęcia Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl

Lech Poznań przegrał w Lizbonie z Benficą 0:4 i tym samym stracił szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Tak to spotkanie skomentowali przedstawiciele Kolejorza.

DARIUSZ ŻURAW (TRENER LECHA POZNAŃ):

– Jeśli chodzi o mecz, to pierwsza połowa była nawet niezła w naszym wykonaniu. Szkoda straconej bramki ze stałego fragmenty gry. Po przerwie, to dwa nasze błędy sprawiły, że straciliśmy gole, a Benfica złapała luz w rozegraniu. Nie byliśmy już wtedy w stanie nawiązać równorzędnej walki. Nie mieliśmy argumentów, wygrał zespół lepszy.

Zbieramy doświadczenie w Europie, szczególnie młodzi piłkarze. Nie bronimy się kurczowo, próbujemy grać swoje. Dzisiaj zapłaciliśmy wysoką cenę, bo takie błędy kosztowały nas stratę bramek. Jesteśmy smutni, ale mocno wierzę w tych chłopaków i wiem, że to doświadczenie będzie procentować.

MICHAŁ SKÓRAŚ (SKRZYDŁOWY LECHA POZNAŃ):

Wiadomo, z kim się dziś mierzyliśmy, to jest bardzo dobry zespół. Popełniliśmy kilka błędów indywidualnych. Pierwsza połowa wyglądała nieźle, ale w drugiej troszeczkę się już otworzyliśmy i Benfica dysponując dużym doświadczeniem potrafiła to wykorzystać. Trzeci gol nas podłamał, stracony szybko po drugim podciął nam skrzydła.

FILIP BEDNAREK (BRAMKARZ LECHA POZNAŃ):

Myślę, że podczas pierwszej połowy nawiązaliśmy walkę i momentami wyglądało to dobrze, mimo że wyszliśmy w innym składzie, niż zazwyczaj. Chwała tym chłopakom, którzy weszli i mimo braku rytmu meczowego pokazali się z dobrej strony. Niestety, na początku drugiej połowy po dwóch minutach popełniliśmy dwa błędy, które zostały skarcone i zdecydowały o porażce. To boli, bo mając 0:1 czujesz, że jesteś blisko, ale po dwóch bramkach straconych morale było już dużo słabsze.

Skład Lecha Poznań na mecz z SL Benfiką:

Filip Bednarek – Bohdan Butko, Lubomir Šatka, Tomasz Dejewski, Tymoteusz Puchacz – Michał Skóraś, Karlo Muhar, Filip Marchwiński, Jan Sýkora – Mohammad Awwad – Nika Kacharava

Ławka rezerwowych: Marko Malenica – Vasyl Kravets, Thomas Rogne, Mikael Ishak, Dani Ramirez, Jakub Moder, Jakub Kamiński, Alan Czerwiński

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*