WKS Grunwald Poznań wraca z 3 punktami

źródło WKS Grunwald Poznań tekst Jerzy Raube , zdjęcie archiwalne

W Gorzycach Wielkich piłkarze ręczni WKS Grunwald bardzo długo wchodzili w mecz. W pierwszej połowie niewiele im wychodziło w ataku, a w obronie? Pomińmy milczeniem, bo wynik mówi sam za siebie: 7 do 14. Niestety, zapachniało sensacją. Przerwa pomogła.
Na parkiecie zobaczyliśmy zupełnie inną ekipę z Poznania. Akcje w ataku przygotowane, rzuty z czystych pozycji, dokładne. Z kolei szybki powrót do obrony i agresja (w ramach przepisów) wobec rywali pozwalały na odrabianie strat. Od stanu 16:11 (37 minuta) na boisku role się odwróciły. W 45minucie było już tylko 17:15, a po karnym Michała Nieradko (najskuteczniejszego z wojskowych) 17:16. Włączył się skrzydłowy Mateusz Pawłowski i kołowy Patryk Piechowiak. Kiedy w 51 minucie na tablicy wyświetlono remis 19:19, było wiadomo, że zespół gospodarzy musi pęknąć. Tym bardziej, że Grunwald nie odpuszczał. Grał agresywnie, w bramce zaporę ustawił Filip Tarko. 22:19, 23:20 po szybkiej kontrze Daniela Kelma. Gospodarze byli bezradni. Grunwald wygrywa po niesamowitej walce w drugiej połowie. 24:21! Trzy punkty wyrwane. Kibice wrócili z dalekiej podróży. Redakcji PLANETA SPORTU dziękujemy transmisję live.

SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE WIELKIE – WKS GRUNWALD POZNAŃ 21:24 (14:7)

Bramki dla SPR zdobyli ; Pernak Krzysztof 1 , Adamczak Paweł 6 , Jaruzel Bartosz 1 , Jedwabny Mateusz 2 , Dudkiewicz Krzysztof 2 , Dudkiewicz Paweł 4 , Olszyna Adam 5

Bramki dla Grunwaldy zdobyli; Bartłomiejczyk Daniel 1 , Westwal Krzysztof 1 , Pawłowski Mateusz 5 , Martyński Krzysztof 2 , Piechowiak Patryk 2 , Nieradko Michał 8 , Płoski Mikołaj 1 , Kelm Daniel 3 , Stachowiak Filip 1 .