Armia Poznań- podsumowanie sezonu 2020

Informacja Prasowa KS Armia Poznań tekst Karolina Tchórzewska , zdjęcie archiwalne 

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, więc w drużynie futbolu amerykańskiego Armia Poznań nadszedł czas na podsumowanie sezonu 2020.

Obecna sytuacja epidemiologiczna skutecznie pokrzyżowała plany poznańskiemu Klubowi. Zakontraktowani trenerzy oraz zawodnicy, który przylecieli do Poznania na początku roku, aby walczyć o Mistrzostwo Polski w najwyższej klasie rozgrywkowej Ligi Futbolu Amerykańskiego, musieli wrócić do domów, a poznaniacy musieli zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem jakim było stworzenie kadry trenerskiej i całego zespołu bez zagranicznego wsparcia.

W sezonie 2020 drużyna zdecydowała się na udział w 9-cio osobowej odmianie Ligii Futbolu Amerykańskiego. To była znakomita decyzja, ponieważ Armia Poznań pokazała się z najlepszej strony. W 6 spotkaniach sezonu zasadniczego ulegli tylko jednej drużynie- Armadzie Szczecin. Wyniki prezentują się następująco:

  • Armia Poznań 14:22 Armada Szczecin

  • Armia Poznań 27:7 Barbarians Koszalin

  • Armia Poznań 28:0 Wataha Zielona Góra

  • Armia Poznań 33:7 Miners Wałbrzych

  • Armia Poznań 23:14 Towers Opole

  • Armia Poznań 27:15 Bielawa Owls

Po sezonie zasadniczym przyszedł czas na ćwierćfinał, w którym Armia Poznań zwyciężyła z Białymi Lwami Gdańsk 48 do 18. Po fantastycznym występie na domowym Stadionie Poznańskich Ośrodków i Rekreacji Golęcin, drużyna była głodna zwycięstwa całej Ligii. W półfinale, również rozgrywanym w Poznaniu na Stadionie Golęcin, pewnie pokonali Sowy z Bielawy 28 do 7. Pozytywnie nakręcony Klub Sportowy z Poznania na finał pojechał do Szczecina, aby ponownie zmierzyć się z Armadą. Pomimo niezwykle wyrównanego spotkania poznaniacy ulegli Armadzie Szczecin przegrywając 24 do 21.

Podsumowując tegoroczny sezon futbolu amerykańskiego każdy mieszkaniec Poznania ma powód do dumy, ponieważ tytuł „Wicemistrza LFA9” zdobyła drużyna z własnego fyrtla- Armia Poznań!

Przez cały rok wspierani przez swoich Partnerów, takich jak Miasto Poznań, Santander Bank Polska, Nasz Głos Poznański, TOP 5zl oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, poznańska Armia szykuje się do kolejnego sezonu i liczy na jeszcze większe wsparcie. W sezonie 2021 najprawdopodobniej będzie można oglądać drużynę w LFA2 czyli drugiej klasie rozgrywkowej Ligii Futbolu Amerykańskiego. Wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił w amerykańskim sporcie zachęcamy do kontaktu z drużyną przez ich oficjalne konto na Facebooku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*