Marta Wellna siatkarką #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie  Krystian Janisz

Do wrocławskiej drużyny siatkówki kobiet dołączyła nowa przyjmująca. Transfer spowodowany jest kontuzją Pauli Słoneckiej w meczu z Grot Budowlani Łódź. Siatkarkę czeka operacja, a następnie długa i wymagająca rehabilitacja. Jak wiadomo TAURON Liga gra dalej, więc klub zdecydował się zakontraktować nową przyjmującą, którą jest Marta Wellna.

Marta Wellna urodziła się 7 kwietnia 1988 roku. Pochodzi ze Złotowa i to w tamtejszej lokalnej drużynie Sparce Złotów stawiała swoje pierwsze kroki z siatkówką. Następnie dołączyła do młodzieżowych zespołów PTPS-u Piły. Do tej pory reprezentowała barwy PSPS-u Chemika Police, Sokoła Chorzów, Zawiszy Sulechów oraz Wisły Warszawa. Z dwoma ostatnimi drużynami wywalczyła Mistrzostwo I ligi. 

Przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową rozpoczęła w 2018 roku dołączając do BKS-u STALI Bielsko-Biała, w którym spędziła dwa sezony. Od początku tych rozgrywek reprezentuje barwy Enea PTPS Piła. Do tej pory doświadczona przyjmująca rozegrała w lidze 47 meczów, podczas których zdobyła 174 punkty (najwięcej, osiemnaście zapisała na swoim koncie w spotkaniu BKS STAL Bielsko-Biała vs Wisła Warszawa). Do tej pory popisała się 7 asami oraz 19 punktowymi blokami. W tym sezonie była podstawową przyjmującą ekipy z Piły – zdobywając 74 punkty – dwa zagrywką, osiem blokiem, a pozostałą liczbę – atakiem.

#VolleyWrocław to bardzo stabilny i rozsądnie prowadzony klub. Ciekawie skomponowana perspektywiczna drużyna i profesjonalny sztab szkoleniowy. W dodatku w przepięknym mieście. Bardzo się cieszę, że trafiłam do tej drużyny. Mam nadzieję, że w ciężkim momencie po nieszczęśliwej kontuzji Pauli będę mogła pomóc zespołowi – powiedziała Marta Wellna, nowa przyjmująca #VolleyWrocław.

Znaleźliśmy się w trudnym położeniu po kontuzji Pauli Słoneckiej. Nie czekaliśmy jednak długo z decyzją i zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Marty Wellny, która zakończyła współpracę z Enea PTPS Piła. Cieszę się, że Marta dołącza do naszego zespołu, a przy okazji pozdrawiam Kasię Konieczną – siostrę Marty, która przez wiele sezonów reprezentowała nasz klub – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Marta Wellna dołączy do zespołu na skutek kontuzji Pauli Słoneckiej i konieczności uzupełnienia na pozycji przyjmującej. Siatkarka rozpoczęła treningi z drużyną, a na parkiecie w biało-zielonych barwach zobaczyć będzie ją można już podczas środkowego starcia z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. W #VolleyWrocław zagra z numerem 1.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*