Znamy uczestników Suzuki Pucharu Polski

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst i zdjęcia

Znamy wszystkich uczestników Suzuki Pucharu Polski, który od 11 do 14 lutego 2021 r. odbędzie się w Hali Globus w Lublinie.

W turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski zagrają gospodarze: Pszczółka Start Lublin oraz siedem innych najlepszych drużyn w tabeli Energa Basket Ligi po 15 rozegranych kolejkach: Zastal Enea BC Zielona Góra, Legia Warszawa, WKS Śląsk Wrocław, Trefl Sopot, Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp., Asseco Arka Gdynia oraz PGE Spójnia Stargard*.

 

Gospodarz, Pszczółka Start, oraz trzy czołowe drużyny: Zastal Enea BC, Legia i WKS Śląsk zostaną rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów.

Turniej finałowy odbędzie się w Hali Globus w Lublinie. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. Ponadto zobaczymy Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty oraz LOTTO Konkurs Wsadów.

Losowanie par Suzuki Pucharu Polski odbędzie się w środę 16 grudnia w Lublinie. Szczegóły podamy wkrótce.

*Aż pięć zespołów zakończyło pierwszą rundę z 22 zdobytymi punktami. Aby ustalić kolejność, zgodnie z Oficjalnymi Przepisami Gry w Koszykówkę, tworzymy “małą tabelę” pomiędzy tymi drużynami (gdzie w pierwszej kolejności pod uwagę brane były bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, a w dalszej różnica punktów koszowych i większa liczba zdobytych punktów koszowych).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*