Bonjour Paris, czyli rewanżowy mecz z PSG

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca )

Miasto miłości, pięknej architektury, sztuki i… piłki. To właśnie w Paryżu napiszemy kolejny rozdział naszej przygody z fazą pucharową Ligi Mistrzyń. Początek rewanżowego starcia z PSG już w środę o godz. 14:30.

– Do Paryża pojedziemy po zwycięstwo – przekonywały po pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Mistrzyń nasze zawodniczki. Pomimo przegranej 0:2 zielono-czarne zaprezentowały się z dobrej strony, walcząc o każdy centymetr boiska.

Przed rewanżem pewne jest jednak, że zielono-czarnym będzie niezwykle trudno o korzystny rezultat, a jeszcze trudniej o awans, bo nawet gdyby rywalki nie zdobyły gola, to by myśleć o kolejnej fazie Ligi Mistrzyń, Górniczki musiałyby strzelić trzy bramki, czyli o jedną więcej niż PSG straciło w całym sezonie ligowym.

– Spodziewam się, że PSG wystawi najsilniejszy możliwy skład na czele z Irene Paredes i Marie-Antoinette Katoto, która w weekend zdobyła cztery gole (w pierwszym meczu 1/16 finału pauzowała za kartki – red.). Spodziewam się więc znacznie trudniejszego spotkania niż w Łęcznej, które było dla nas słodko-gorzkie. Przegrałyśmy, a to nigdy nie cieszy, ale co najważniejsze byłyśmy konsekwentne w grze obronnej i miałyśmy swoje sytuacje w ofensywie. W środę będziemy chciały to powtórzyć – zaznacza nasza bramkarka Anna Palińska, która w starciu z wicemistrzem Francji błyszczała dobrą formą.

– Cały czas staram się utrzymywać wysoki poziom. Oczywiście raz wychodzi to lepiej, raz gorzej. Mam jednak nadzieję, że dobrymi spotkaniami w Lidze Mistrzyń odwdzięczyłam się za babole, które puściłam w meczach ligowych na początku sezonu – mówi z uśmiechem Palińska.

Początek rewanżowego starcia z Paris Saint-Germain zaplanowano na godz. 14:30. Spotkanie będzie można oglądać na antenie i w aplikacji TVP Sport, a także na stronie sport.tvp.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*