15. tydzień EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia , film

Geoffrey Groselle MVP 15. tygodnia EBL

Geoffrey Groselle z Zastalu Enei BC Zielona Góra został wybrany najlepszym zawodnikiem 15. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

PGE Spójnia Stargard w ostatnim tygodniu postawiła bardzo trudne warunki Zastalowi Enei, ale ostatecznie to ekipa z Zielonej Góry, głównie dzięki dużo lepszej drugiej połowie w swoim wykonaniu, zwyciężyła 98:89. Nie do zatrzymania był Geoffrey Groselle! Środkowy z USA zdobył aż 29 punktów, 15 zbiórek (wyrównany rekord sezonu), 4 asysty i 2 przechwyty, co oznaczało eval 41 (drugi najlepszy wynik w całym sezonie Energa Basket Ligi).

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 15. tygodnia EBL

Jabarie Hinds, Corey Sanders, Jakub Garbacz, Mateusz Zębski i Geoffrey Groselle – to najlepsza piątka 14. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Do największej niespodzianki w ostatnim tygodniu Energa Basket Ligi doszło w Radomiu, gdzie HydroTruck pokonał Legię Warszawa 71:70. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jabarie Hinds, który zdobył 31 punktów (4/5 za trzy), 4 zbiórki, 4 asysty, 4 przechwyty i blok (eval 29).

Enea Astoria rozegrała świetną ostatnią kwartę i dzięki temu pokonała WKS Śląsk Wrocław 91:83. W zespole z Bydgoszczy jak zwykle wyróżniał się Corey Sanders. Amerykanin tym razem zdobył 26 punktów (9/11 za dwa), 3 zbiórki oraz 5 asyst, co oznaczało eval 23.

Arged BMSlam Stal “odczarowała” nową Arenę Ostrów i wygrała w niej po raz pierwszy. Jeszcze bez trenera Igora Milicicia okazała się lepsza od Anwilu Włocławek – 88:79. Tego wyniku nie byłoby bez świetnej postawy (szczególnie w końcówce) Jakuba Garbacza, który zakończył mecz z 21 punktami, 3 zbiórkami, asystą i przechwytem (eval 16).

Mateusz Zębski ponownie zaprezentował swoją wielką wszechstronność na parkiecie. Jego King Szczecin wygrał na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza, a skrzydłowy zdobył 11 punktów (4/4 za dwa), 6 zbiórek, 9 asyst i 4 przechwyty (eval 28).

PGE Spójnia Stargard postawiła się Zastalowi Enei, ale ostatecznie to ekipa z Zielonej Góry zwyciężyła 98:89. Nie do zatrzymania był Geoffrey Groselle! Amerykanin zdobył aż 29 punktów, 15 zbiórek (wyrównany rekord sezonu), 4 asysty i 2 przechwyty, co oznaczało eval 41 (drugi najlepszy wynik w całym sezonie).

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*