Z Sudetami na zakończenie roku i rundy

Informacja prasowa  KS Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne tekst Szymon Drobina

Przed zawodnikami Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne ostatni w tym roku mecz z Sudetami Jelenia góra (sobota, godz. 16.00), który kończy zarazem I rundę zasadniczej części sezonu w 2 Lidze Koszykówki Mężczyzn. Stawka jest wysoka, bo obie drużyny dzieli w tabeli punkt, a w czołówce panuje duży ścisk.

Po 12 kolejkach zawodnicy z Tarnowa Podgórnego są na trzecim miejscu z bardzo dobrym bilansem 8 zwycięstw i 3 porażek. Co ważne u siebie odnieśli komplet pięciu zwycięstw. Sudety są na 6. pozycji, a bilans maja niewiele gorszy (7-4). Lepiej prezentują się na wyjazdach, gdzie wygrali 4 z 5 rozegranych meczów.

Siłą Tarnovii Basket jest zespół. Szeroka rotacja i wiele opcji w ataku powoduje, że Tarnovia bez problemów przechodzi przez czas pandemii, który często wpływał na skład w jakim przystępują do meczów. Tarnovia ma jeden z najlepszych ataków w swojej grupie (87,5 pkt./mecz), a punktowym liderem jest Łukasz Kupczyński (śr. 15.2 pkt.), który wrócił do Tarnowa Podgórnego po dwóch sezonach gry w Sokole Międzychód. Aż 6 innych zawodników Tarnovii rzuca na mecz średnio więcej niż 8 punktów. Trener Rafał Urbaniak często korzysta na meczach z całej dwunastki, a to pozwala grać jego zawodnikom na wysokiej intensywności oraz wykorzystywać okazje do szybkiej gry. Te elementy Tarnovia Basket na pewno będzie chciała wykorzystać w starciu z Sudetami.

Ekipa z Jeleniej Góry to mieszanka doświadczenia z młodością. Grający trener Rafał Niesobski, jego brat Łukasz Niesobski (lider punktowy – śr. 17 pkt.), podkoszowi Paweł Minciel i Jarosław Wilusz od lat stanowią o sile jeleniogórskiego zespołu. Ważne role odgrywają zawodnicy młodszego pokolenia, ale już z dużym doświadczeniem w 2 Lidze: Bartosz Jyż i Damian Ostrowski (drugi strzelec – 13,2 pkt.) Skład uzupełnia grupa wychowanków z roczników 2002 i 2003.

Dla obu drużyn będzie to też ostatni mecz w 2020 roku. Pandemia nie pozwoliła dokończyć sezonu 19/20, ale obie drużyny były w czołówce tabeli grupy D (Sudety na 2., Tarnovia na 5 miejscu). Z bezpośredniej rywalizacji dwukrotnie zwycięsko wychodzili Jeleniogórzanie, ale trzeba pamiętać że rozegramy niemal równo rok temu mecz w Tarnowie Podgórnym przyniósł wiele emocji, a jeszcze silniejsza kadrowo niż teraz ekipa Sudetów zwycięstwo 86:80 zapewniła sobie dzięki akcjom w ostatniej minucie. Tym razem emocji również nie powinno zabraknąć, ale faworytem z racji lepszego bilansu i zwycięskiej passy na swoim boisku są Tarnowianie.

Mecz odbędzie się w sobotę (19 grudnia) o godz. 16.00 bez udziału publiczności, ale jego transmisja dostępna będzie na kanale Sportlive na Youtube.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*